РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679464<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гармашева І. Л. 
Стійкість до антибіотиків, декарбоксилазна та гемолітична активності ентерококів, ізольованих із традиційних кисломолочних продуктів / І. Л. Гармашева, Н. К. Коваленко, Л. Т. Олещенко // Мікробіол. журн.. - 2018. - 80, № 1. - С. 3-14. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - визначити видовий склад, стійкість до антибіотиків, декарбоксилазну та гемолітичну активності ентерококів, ізольованих із традиційних кисломолочних продуктів. Ідентифікацію на рівні виду проводили за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Стійкість до антибіотиків визначали за диско-дифузійним методом, декарбоксилазну активність - у разі росту на середовищах з амінокислотами, гемолітичну активність виявляли під час вирощування штамів ентерококів на кров'яному агарі. Серед досліджених ізолятів штами виду Enterococcus faecalis складали 67,8 %, E. durans - 18,8 %, E. faecium - 6,4 %, E. hirae - 0,2 %, Enterococcus spp. - 6,7 %. Більше 60 % штамів ентерококів були стійкими до еритроміцину, норфлоксацину, ципрофлоксацину і рифампіцину. З досліджених в роботі штамів 56,76 % виявили стійкість до 5 - 11 антибактеріальних препаратів з 17 використаних в роботі. Стійкість до ванкоміцину і гентаміцину виявили лише штами виду E. faecalis. Тирамін продукували 95,4 % штамів, beta-гемолітичну активність виявлено у 20 % штамів. Найменша кількість антибіотикорезистентних штамів та продуцентів тираміну виявлено серед представників виду E. durans, а beta-гемолітичних - серед штамів виду E. faecalis. Висновки: кисломолочні продукти, виготовлені за домашніх умов, можуть слугувати резервуаром вірулентних, потенційно небезпечних для здоров'я людини мультирезистентних штамів ентерококів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*444*801-642:Г296 + Е40*723.432.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського