РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679469<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vodianyk A. A. 
Biofilm formation, adhesion and motility of bacteria isolated from children with urinary tract infections = Здатність до формування біоплівок, адгезії та рухливості у бактерій, виділених від дітей з інфекцією сечових шляхів / A. A. Vodianyk, Ye. O. Grechukha, M. O. Druzenko, Ye. Yu. Kornijko, V. A. Ponyatovskiy, A. V. Gniloskurenko, O. V. Lavrenchuk, I. V. Bagdasarova, A. V. Rudenko, I. O. Mitiuriaeva-Kornijko // Мікробіол. журн.. - 2018. - 80, № 1. - С. 57-66. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета дослідження - визначення інтенсивності біоплівкоутворення, адгезивної здатності бактерій, їх рухливості залежно від різних видів інфекцій сечових шляхів (СШ) у дітей. Досліджено здатність до адгезії, рухливості та біоплівкоутворення у 44 клінічних ізолятів бактерій, що було виділено від дітей, хворих на інфекцію нижніх СШ, гострий та хронічний пієлонефрит. Здатність бактерій до формування біоплівки було перевірено за допомогою методу 96-лункових мікротитрувальних планшетів. Рухливість мікроорганізмів визначалася за стандартними методиками. Здатність бактерій до адгезії було досліджено за методикою Бріліса з використанням формалінізованих еритроцитів. Встановлено відмінності у здатності формувати біоплівку між штамами бактерій, які викликають інфекцію нижніх СШ (0,40 +- 0,06 ОЩ) та хронічний пієлонефрит (0,48 +- 0,07 ОЩ) (p << 0,05). Також було встановлено кореляцію між адгезивною здатністю бактерій та здатністю до утворення біоплівки (r = 0,529 (p << 0,01)). З'ясовано, що бактерії, які здатні до руху, мали меншу здатність до формування біоплівки. Висновки: здатність до адгезії та формування біоплівки більша у бактерій, які було виділено від дітей з гострим та хронічним пієлонефритом, ніж від дітей з інфекцією нижніх СШ. Висока здатність до формування біоплівки та адгезії у ізольованих бактерій може вважатися несприятливим прогностичним фактором у перебігу інфекцій СШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського