РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679717<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Немировська О. Ф. 
Хронотоп дороги в жанрі історичної прози / О. Ф. Немировська // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2017. - № 28. - С. 82-88. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто специфіку творення хронотопу дороги як одного з чинників утворення жанру історичної прози. Проаналізовано функціональне навантаження, особливості вживання, стилістичні конотації, образний потенціал, варіативність лексем на позначення руху. Дорога тісно пов'язана з художнім локусом і пронизує найрізноманітніші шари тексту, сполучається з іншими художньо-образними засобами та організовує весь текст. Кожне вживання лексеми на позначення руху є чітко продуманим: воно ілюструє широкий спектр образних і експресивних трансформацій, а також тісну взаємодію з іншими лінгвістичними й екстралінгвістичними факторами. Результати дослідження хронотопу дороги демонструють його прагматичну спрямованість у контексті, свідчать про наявність значного конотативного потенціалу з активованим стилістичним, експресивним компонентом, що максимально поглиблює експресію лексем на позначення руху, їх значення для створення хронотопу дороги. Висновок полягає в тому, що лексеми на позначення руху виконують текстоутворювальну, хронотопічну, експресивну, виразову функції, сприяють розкриттю авторської концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського