РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679861<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Turov V. V. 
Hydration features of composite systems based on high-dispersed silica and sucrose in different media = Особливості гідратації композитних систем на основі високодисперсного кремнезему та сахарози у різних середовищах / V. V. Turov, T. V. Krupska, A. P. Golovan, M. T. Кartel // Biotechnologia Acta. - 2017. - 10, № 5. - С. 51-62. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - дослідити стан води в гідратованому порошку сахарози, її розплаві та композитних системах, які містять 3 частини кремнезему (А-300 чи АМ1) і 1 частину сахарози у повітряному середовищі, середовищі слабополярного органічного розчинника - дейтерохлороформу та середовищі CDCl3 з добавками сильних кислот за допомогою методу низькотемпературної <$Enothing sup 1 roman H> ЯМР спектроскопії. Показано, що за сумісної механоактивації сахарози з нанокремнеземом відбувається її аморфізація. При цьому адсорбція води в такому композиті не супроводжується процесом розчинення іммобілізованої на поверхні SiO2 сахарози в міжфазній воді. Виявлено ефект підвищення розчинності сахарози за перенесення композиту в середовище органічного розчинника - дейтерохлороформу, що не розчиняє воду і сахарозу. Висловлено припущення, що цей ефект зумовлений збільшенням площі контакту кластерів адсорбованої води з поверхнею сахарози. Максимальна концентрація сахарози, за якої вона розчиняється в міжфазній воді, становить близько 30 мас.%. За збереження співвідношення концентрацій компонентів та кількості адсорбованої води заміна гідрофільного кремнезему А-300 на гідрофобний АМ1 знижує вільну енергію зв'язування води в композитній системі. Одержані результати можуть бути використані у разі конструювання нового покоління ентеросорбентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського