РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левенець С. О. 
Гормонально-метаболічні показники в дівчаток-підлітків із гіпоменструальним синдромом із різною ефективністю негормонального лікування / С. О. Левенець, Т. А. Начьотова, Н. О. Удовікова, Д. А. Кашкалда // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2018. - № 1. - С. 21-25. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Відомо, що перевага лікування гіпоменструального синдрому (ГМС) у дівчаток-підлітків надається негормональним методам. Однак прогнозування їх ефективності і досі потребує уточнення. Мета роботи - вивчення гормонально-метаболічних показників у дівчаток-підлітків з ГМС з різною ефективністю негормонального лікування з включенням у нього спіронолактону. Проведено обстеження 64 хворих віком 13 - 17 років з ГМС, які разом з базисною терапією (відповідно до Наказу МОЗ України від 15.07.2011 р. № 417 "Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в Україні") одержували додатково лікування спіронолактоном. Усі дівчата залежно від розмірів матки і ефективності лікування були розподілені на 4 групи. Для оцінки достовірності відмінностей в порівнюваних групах застосовували методи кутового перетворення Фішера і Вілкоксона - Манна - Уїтні, визначення прогностичних коефіцієнтів - метод Вальда, величину інформативності ознаки визначали за допомогою міри інформативності Кульбака. Встановлено, що ефективність застосування негормонального комплексу лікування з включенням спіронолактону удвічі вище у дівчаток-підлітків з ГМС без гіпоплазії матки, ніж у хворих зі зменшенням її розмірів (77,5 % проти 32,6 %, <$EP sub phi ~<<~0,05>). До інформативних ознак з ефективності застосування лікувального негормонального комплексу у хворих з гіпоменструальним синдромом з розмірами матки, відповідним віковим нормативам, з включенням у нього спіронолактону належать: наявність інсулінорезистентності та гіперінсулінемії, підвищений ІМТ, вік менархе, рівень тестостерону. Висновки: визначено прогностичні показники застосування негормонального комплексу терапії з включенням спіронолактону у дівчаток-підлітків з гіпоменструальним синдромом, застосування яких сприятиме підвищенню ефективності лікування і відновленню репродуктивного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського