РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679899<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zinchenko O. A. 
Highly selective amperometric biosensor for uric acid determination in real samples = Високоселективний амперометричний біосенсор для визначення сечової кислоти в реальних зразках / O. A. Zinchenko, L. V. Shkotova, T. U. Kulynych, O. O. Zinkina, A. P. Soldatkin // Biopolymers and Cell. - 2017. - 33, № 2. - С. 124-134. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Розроблено амперометричний біосенсор на основі іммобілізованої урікази (1.7.3.3) з Arthrobacter Globiformis і платинового дискового електрода для визначення сечової кислоти в біологічних рідинах. Для досягнення високоселективного визначення концентрації сечової кислоти на поверхні платинового дискового електрода сформовано додаткову напівпроникну мембрану шляхом електрополімерізації м-фенілендіаміна. Ферментний селективний шар сформований на полі-м-фенілендіаміновій мембрані з використанням урікази, що іммобілізована в матриці БСА, як зшиваючий агент використовували нетоксичний поліетиленгліколь дигліцидиловий естер (ПЕГДЕ). Досліджено вплив інтерферуючих речовин: аскорбінової кислоти, цистеїну, сечовини, глюкози, глутамінової кислоти, молочної кислоти на активність розробленого біосенсору і показано відсутність впливу цих електрохімічно активних речовин на відгук біосенсора, що свідчить про дуже високу селективність розробленого біосенсора. Визначено наступні характеристики біосенсора: мінімальна концентрація, що визначалась 0,001 мM (s/n = 3), робочий лінійний діапазон 0,008 - 0,218 мM, чутливість <$E165~roman {мкА~cdot~мМ sup -1 ~см} sup -2>. Також досліджено та показано операційну стабільність біосенсора і його стабільність під час зберігання. Висновки: апробація розробленого біосенсора у разі аналізу реальних зразків сечі показала хорошу кореляцію даних із класичним спектрофотометричним методом (коефіцієнт кореляції r = 0,99). Таким чином, даний біосенсор є перспективним методом і може бути застосований в медичній діагностиці для визначення сечової кислоти в реальних зразках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-3 + Е40*725.111.4*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського