РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679953<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мацегора Н. А. 
Патоморфологічні особливості змін органів травлення та нирок при ізольованому ХРТБ та ко-інфекції ХРТБ/ВІЛ/СНІД / Н. А. Мацегора, С. О. Полякова, М. Н. Єлісейдіс // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2018. - № 1. - С. 21-26. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - на підставі ретроспективного аналізу вивчити особливості патоморфологічних змін органів травлення та нирок для поліпшення клінічної діагностики патологічних станів цих органів. Для дослідження використано методи ретроспективного аналізу 55 медичних карток і протоколів патолого-анатомічного дослідження хворих на хіміорезистентний туберкульоз (ХРТБ) та ХРТБ/ВІЛ/СНІД. Із 55 померлих у 37 (67,3 %) був тільки ХРТБ (1-ша група), у 18 (32,7 %) - ХРТБ/ВІЛ/СНІД (2-га група). Жирова дистрофія гепатоцитів виникає у 100 % хворих на ізольований ХРТБ з ко-інфекцією ХРТБ/ВІЛ/СНІД, проте генез її розвитку відрізняється: за ХРТБ/ВІЛ/СНІД стеатогепатоз формується за рахунок дифузної лімфо-плазмо-еозинофільної інфільтрації строми печінки в 55,6 % випадків, інтерстиціального набряку - в 50,0 % і міжчасточкового цирозу печінки - в 33,3 %; печінка у разі ХРТБ "мускатна" в 73,0 % випадків, що свідчить про те, що цей стан зумовлений гемодинамічним перевантаженням та застоєм по правому серцю. Кислотостійкі палички в печінці (22,2 %), підшлунковій залозі (5,6 %) виявляють тільки у хворих на ХРТБ/ВІЛ/СНІД, що слід трактувати як особливості перебігу поєднаної інфекції ХРТБ/ВІЛ/СНІД. Некроз окремих канальців зареєстровано у 16,2 % хворих на ізольований ХРТБ без останніх у хворих 2-ї групи (ХРТБ/ВІЛ/СНІД). Склеротичні зміни переважали у патолого-анатомічних дослідженнях 1-ї групи та досягали 51,4 %, що було значно вище від результатів 2-ї групи (33,3 %). Водночас для хворих з ко-інфекцією ХРТБ/ВІЛ/СНІД були характерними інтерстиціальні ураження у вигляді стертості структури нирок на розрізі (27,8 %), осередкового мікрокістозу канальців (38,9 %) та полікістозу нирок (5,6 %). Висновки: морфологічні вияви туберкульозу внутрішніх органів є відображенням динаміки імунних реакцій. У клініці спостерігається гіпердіагностика патологічних змін органів травлення і нирок у хворих на ізольований хіміорезистентний туберкульоз та гіподіагностика цих порушень у хворих з ко-інфекцією ХРТБ/ВІЛ/СНІД, що потребує вдосконалення знань лікарів-фтизіатрів про супутню соматичну патологію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54 + Р514.0 + Р252.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського