РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679969<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабалян В. О. 
Аналіз напружено-деформованого стану моделей вертлюжних переломів стегнової кістки після ендопротезування / В. О. Бабалян, М. Ю. Карпінський, О. В. Яресько // Травма. - 2018. - 19, № 1. - С. 52-64. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Переломи проксимального відділу стегнової кістки (СК) в людей літнього та старечого віку є складною медико-соціальною проблемою. Розроблено та внесено у медичну практику метод лікування переломів проксимального відділу стегна. В основі даного методу лікування переломів лежить цементна біполярна геміартропластика з аугментацією, фиксацією спицями і/або серкляжем у пацієнтів похилого віку. Мета дослідження - розробити математичну модель вертлюжних переломів стегна за класифікацією Еванса і за її допомогою вивчити основні напрямки навантаження у проксимальному відділі стегна у разі ендопротезуванн з додатковою фіксацією уламків спицями. Для розв'язання поставленого завдання було розроблено математичні моделі СК з вертлюжними переломами різних типів за класифікацією Еванса. Моделювали 4 типи вертлюжних переломів СК (тип 2 - 5 за Евансом). За кожного типу переломів моделювали використання стандартного ендопротеза з фіксацією окремих уламків спицями та модульного ендопротеза запропонованої конструкції. Висновки: під час моделювання варіантів ендопротезування проксимального відділу СК з вертлюжними переломами типів 2 - 5 за класифікацією Еванса визначено, що модульна система за всіх типів переломів надає змогу значно знизити напруження практично в усіх контрольних точках кісткових елементів моделей. В елементах металевих конструкцій за рахунок значно меншої жорсткості у вузлі з'єднання несучого стрижня з інтрамедулярним у першому виникають зони підвищеного напруження, абсолютна величина якого значно більше, ніж у моделі з ендопротезом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського