РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Куліш В. В. 
Магнітні спін-хвильові властивості феромагнітних наносистем різної форми. Особливості врахування граничних умов при знаходженні спектра значень хвильового числа / В. В. Куліш // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2017. - № 4. - С. 73-80. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено лінійні дипольно-обмінні спінові хвилі у феромагнітних наносистемах. Роботи, що досліджують дипольно-обмінні спінові хвилі, надають змогу знайти їх спектральні характеристики тільки для вузького кола спеціальних випадків. Описано та застосовано підхід, що надає можливість суттєво розширити зазначене коло. Мета дослідження - розробка методики отримання спектральних характеристик дипольно-обмінних спінових хвиль у низці конфігурацій наносистем, що базується на використанні граничних умов, а також застосування цієї методики до конкретних конфігурацій. Пропонується методика отримання спектра значень хвильових чисел дипольно-обмінних спінових хвиль у феромагнітних наносистемах низки типових конфігурацій, яка не потребує специфічних припущень типу відсутності поперечних спінових збуджень чи наявності металу високої провідності ззовні феромагнетика. Методика використовує накладання граничних умов для магнітного поля та намагніченості на границі феромагнітного середовища для лінійної спінової хвилі в магнітостатичному наближенні. Такий підхід надає змогу отримати зазначені спектральні характеристики для більш широкого кола випадків, ніж у відомих попередніх роботах. Результатами дослідження є умови на магнітний потенціал лінійної спінової хвилі на границі феромагнітної наносистеми, які слідують із зазначених вище граничних умов, а також отриманий із цих умов на потенціал спектр значень хвильових чисел такої хвилі для досліджуваних наносистем (у неявному вигляді). Зокрема, для феромагнітної наносистеми довільного перерізу з одновимірною трансляційною симетрією записано умови, що задають зазначений спектр. Такі умови конкретизовано - й отримано вираз для зазначеного спектра в неявному вигляді - для випадку, коли зазначена наносистема є нанотрубкою колового перерізу. Проведено аналіз одержаних результатів. Висновки: отримані вирази для спектра значень хвильових чисел досліджуваних спінових хвиль можуть бути використані для більш широкого кола випадків, ніж у попередніх роботах, присвячених досліджуваним конфігураціям наносистем. Для нанотрубки колового перерізу за малих (порівняно зі зворотним характерним розміром перерізу нанотрубки) значень поздовжнього хвильового числа залежність від останньої поперечного хвильового числа є слабкою, як і за великих відношень поздовжньої до поперечної компоненти хвильового числа. Отриману залежність проілюстровано також графічно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.2 + В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського