РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яськів О. І. 
Вплив попереднього оксидування на корозійну тривкість феритно-мартенситних сталей у розплаві свинцю / О. І. Яськів, О. І. Єлісєєва, А. Я. Хархаліс, І. С. Кухар // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2015. - 51, № 6. - С. 93-99. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено вплив попереднього оксидування (800 oC, 24 h) сталей феритно-мартенситного класу (конструкційної ЕП823 і дисперсійно зміцненої оксидами Fe-14Cr) на корозійну тривкість у кисневмісному розплаві свинцю (10-6 - 10-7) під час витримки за 650 oC упродовж 500 h. За витримки неоксидованих сталей у кисневмісному свинці на поверхні формується окалина з багатошаровою структурою: для сталі ЕП823 на основі шпінелі (Fe, Cr)3O4 зі збільшенням вмісту хрому в напрямку до матриці та острівковим утворенням на поверхні (Fe, Cr)2O3, а для дисперсійно зміцненої оксидами сталі - зі зовнішнього підшару магнетиту Fe3O4 та внутрішнього підшару Ме2O3 (Ме = Fe, Cr). Встановлено, що попереднє оксидування сталей призводить до інтенсифікації дифузії хрому до поверхні і сприяє формуванню оксидного шару на основі хромовмісної шпінелі Ме3O4 (Ме = Fe + Cr). Під час витримки оксидованих сталей у свинці виявлено структурну перебудову попередньо сформованих оксидних шарів: для сталі ЕП823 з (Fe, Cr)3O4 до Cr2O3, для дисперсійно зміцненої сталі - з (Cr, Fe)3O4 до (Cr, Fe)2O3.


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К222.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського