РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680402<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грубнік В. В. 
Функціональний стан м'язів черевної стінки при післяопераційних вентральних грижах: сучасні клінічні інструменти діагностики та прогнозу / В. В. Грубнік, Н. Д. Парфентьєва, Р. С. Парфентьєв, І. А. Колкер, Ю. О. Солодовнікова, І. Г. Чемересюк, В. Б. Яблонська // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 1. - С. 59-62. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - комплексне оцінювання функціонального стану м'язів черевної стінки при післяопераційних вентральних грижах з використанням функціональних тестів та інтерференційної електроміографії. Робота виконана на базі клініки кафедри хірургії N 1 з післядипломною підготовкою Одеського національного медичного університету. За період з 2003 по 2016 рр. було обстежено і прооперовано 280 хворих з післяопераційними вентральними грижами (ПОВГ) віком від 30 до 75 років. До першої групи (порівняння) увійшли 140 пацієнтів, яким виконували алопластику за методикою "onlay". До другої (основної) групи увійшли 140 пацієнтів, прооперованих за оригінальною методикою алопластики з переміщенням прямих м'язів живота. На віддаленому етапі після проведеного оперативного втручання оцінювали частоту рецидивів, наявність синдрому хронічного абдомінального болю, функцію черевного преса. Усі пацієнти були обстежені неврологом та терапевтом. Одержані в результаті дослідження дані обробляли за методами дисперсійного аналізу за допомогою пакету прикладних програм Statistica 10.0 (StatSoft Inc., США). У пацієнтів основної групи наприкінці 1-го року спостереження вдалося значно покращити результати виконання функціональних тестів: сила черевного пресу 7,3 +- 0,2 балів, тоді як в контрольній групі цей показник становив 4,0 +- 0,2 балів. Аналіз амплітудно-частотних характеристик електроміограми показав, що через 6 міс. після оперативного втручання в основній групі значення максимальної амплітуди турнів становило 1195,5 +- 55,1 мкВ, а частота турнів - 121,2 +- 6,7 Гц, тоді як в контрольній групі максимальна амплітуда турнів була 788,8 +- 89,2 мкВ, а частота турнів - 111,5 +- 9,9 Гц. Висновки: використання функціональних тестів разом з проведенням інтерференційної електроміографії дозволяє оцінити функціональний стан прямих м'язів живота та клінічний ефект проведення оперативних втручань у хворих з ПОВГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського