РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680478<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прилепа Д. М. 
Вплив маршалітизації на деякі фізичні властивості гематитових кварцитів Криворізького басейну / Д. М. Прилепа, В. Д. Євтєхов // Мінерал. журн.. - 2018. - 40, № 1. - С. 79-87. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Гематитові кварцити є продуктом вивітрювання первинних метаморфогенних магнетитових кварцитів, якими складені залізисті горизонти продуктивної саксаганської світи Криворізького басейну. Головною тенденцією гіпергенних змін магнетитових кварцитів є зменшення їх мінералогічної різноманітності: перехід від первинних полімінеральних асоціацій до бі- (гематит + кварц) або тримінеральних (гематит + кварц + каолініт) асоціацій гематитових кварцитів (ГК). Нині ГК вивчають як перспективну сировину для виробництва високоякісного залізорудного концентрату. Один із напрямків досліджень - визначення особливостей неоднорідності покладів ГК, у тому числі пов'язаних із присутністю тіл гематитових маршалітів. У покладах ГК Південного залізорудного району Кривбасу (Скелюватське та Валявкинське родовища), які були найбільш детально досліджені авторами, кількість гематитових маршалітів досягає 20 % від загальної маси покладів гематитової сировини. Досліджено матеріал 320 проб ГК, в тому числі незмінених і слабко, середньо, сильно маршалітизованих, а також гематит-кварцової "сипучки", яка є кінцевим продуктом маршалітизації ГК. За результатами хімічних і мінералогічних досліджень, визначення фізичних і технічних характеристик матеріалу вивчених проб, було встановлено головні тренди зміни щільнісних і міцнісних показників ГК у зв'язку з маршалітизацією. З наростанням інтенсивності маршалітизації через винесення заліза відбувається поступове зменшення густини ГК - від 4060,69 кг/м<^>3 для незмінених різновидів; через 4044,54 і 4013,42 кг/м<^>3 для слабко і середньо змінених до 3994,30 і 3979,26 кг/м<^>3 для сильно та дуже сильно маршалітизованих. Зі зміною структури ГК спостерігається значне зростання їх пористості - від 4,40 % для незмінених ГК до 22,18 % для гематит-кварцової "сипучки". Показники об'ємної маси ГК з підвищенням активності маршалітизації зменшуються значно інтенсивніше, ніж показники густини. Причина полягає в тому, що на показники об'ємної маси впливає не тільки загальне зменшення вмісту заліза в складі ГК, але й (більшою мірою) зростання їх пористості. Збільшення пористості викликає зменшення міцності ГК від 13,86 балів (за М. М. Протод'яконовим) для незмінених різновидів до 2,51 балів для гематит-кварцової "сипучки". Одержані дані можуть бути використані для подальших мінералогічних, петрохімічних досліджень маршалітів, вирішення практичних задач підрахунку запасів гематитової сировини, визначення її якісних показників і розробки оптимальних технологій видобутку бідних гематитових руд; їх усереднення перед надходженням на збагачувальні фабрики та складання технологічних схем виробництва високоякісного гематитового концентрату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347(45УКР4-4ДНІ)35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського