РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680485<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Водяник А. А. 
Резистентність до протимікробних препаратів серед клінічних ізолятів, виділених при інфекції сечових шляхів у дітей / А. А. Водяник, Є. О. Гречуха, В. А. Понятовський, Г. В. Гнилоскуренко, І. О. Корнійко // Почки. - 2018. - 7, № 1. - С. 26-34. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Інфекція сечових шляхів (ІСШ) - одна з основних причин госпіталізації дітей до стаціонару. Однією з основних причин неефективного лікування ІСШ у дітей є антибіотикорезистентність збудників ІСШ. Мета дослідження - визначення стану поширеності антибіотикорезистентності серед збудників ІСШ. Дослідження антибіотикорезистентності проводилося на 61 клінічному ізоляті, що було виділено зі зразків сечі дітей, яких було госпіталізовано з приводу захворювання на різні форми ІСШ. Визначення чутливості до 23 антимікробних препаратів здійснювалося за допомогою методу антимікробних дисків з подальшим визначенням зон затримок росту. Найбільшу ефективність щодо збудників ІСШ мали представники групи аміноглікозидів (амікацин - до 91,9 % клінічних ізолятів, гентаміцин - до 82 %). Цефалоспорини III покоління мали різний рівень антибіотикорезистентності, що коливалася у межах від 11,8 % (цефтизоксим) до 42,5 % (цефподоксим). Зберігається високий рівень чутливості до синтетичних протимікробних препаратів: чутливість до фурагіну становила 89,8 %, до фосфоміцину - 86,5 %. Висновки: рівень антибіотикорезистентності щодо збудників ІСШ значно варіює у різних антибактеріальних препаратів, а також залежно від форми ІСШ, тому проведення дослідження антибіотикорезистентності є важливим етапом в лікуванні хворих на ІСШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.016-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського