РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680749<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макєєва Н. І. 
Рівень біологічних маркерів запалення (IL-6, IL-8) у сечі дітей з хронічним пієлонефритом та везико-уретеральним рефлюксом / Н. І. Макєєва, О. О. Морозова, Р. І. Макаренко, І. А. Туренко // Соврем. педиатрия. - 2018. - № 1. - С. 80-83. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Везико-уретеральний рефлюкс (ВУР) - це ретроградне закидання сечі з сечового міхура у сечовід. Одне з провідних місць серед нефропатій у дітей належить пієлонефриту, у виникненні якого велике значення мають вроджені аномалії сечових шляхів, у тому числі й ВУР. Нефросклероз на тлі ВУР формується у 30 - 60 % хворих і призводить до розвитку термінальної стадії хронічної ниркової недостатності у 25 - 60 % пацієнтів. Мета роботи - визначення клінічного значення рівнів сечової екскреції біологічних маркерів запалення (IL-6, IL-8) у дітей із хронічним пієлонефритом і ВУР. Досліджено 54 дитини з ВУР III - V ступеня після ендоскопічної корекції у періоді клініко-лабораторної ремісії пієлонефриту. У дітей у добовій сечі за допомогою методу імуноферментного аналізу визначали рівень екскреції IL-6 і IL-8 за допомогою наборів фірми "Вектор-Бест" (Росія), відповідно до інструкцій виробника. У пацієнтів із ВУР без ознак рубцювання ниркової паренхіми підвищення рівнів сечової екскреції IL-6, IL-8 відображає латентний перебіг пієлонефриту. Псевдонормалізація рівня сечової екскреції IL-6 і IL-8 у пацієнтів із ВУР та ознаками формування нефросклерозу є додатковим підтвердженням розвитку та прогресування рубцювання ниркової паренхіми. Зроблено висновки, що рівні екскреції з сечею біомаркерів запалення IL-6 і IL-8 можна використовувати як маркери перебігу запального процесу та розвитку рубцювання паренхіми нирок у дітей із ВУР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського