РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680785<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипченко Н. Я. 
Особливості біоценозу піхви у вагітних з аденоміозом / Н. Я. Скрипченко, О. М. Павлова, О. В. Шамаєва, С. І. Могілевська // Здоровье женщины. - 2018. - № 1. - С. 85-88. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення особливостей порушення мікробіоценозу у вагітних з аденоміозом, розроблення нових і систематизація й удосконалення існуючих методів діагностики, лікування та профілактики ускладнень і репродуктивних втрат. Обстежено та розподілено на три групи 90 жінок із терміном вагітності 32,1 +- 2 тиж: група контролю 30 здорових вагітних (середній вік 29,3 +- 2,1 року); група порівняння - 30 вагітних (середній вік 31,8 +- 2,2 року) з аденоміозом, яким у випадку виникнення суб'єктивних скарг проводили дослідження біоти піхви та лікування, а у випадку виникнення загрози передчасних пологів призначали класичну зберігальну терапію згідно з протоколом МОЗ; основна група - 30 вагітних з аденоміозом, яким рутинно проводили дослідження біоти піхви, призначали санацію статевих шляхів і пробіотик, також жінки отримували зберігальну терапію та дієтотерапією (середній вік 31,2 +- 2,1 року). Лікування призначали після виявлення титру та чутливості збудника шляхом бактеріоскопії виділень на склі та бактеріального посіву вагінальних виділень. У випадку виявлення патологічної флори проводили більш розширене обстеження. Частота загрози переривання вагітності у групі контролю становила 6,7 %, у групі порівняння та основній групі показник становив 26,7 і 23,4 % відповідно; бактеріальний вагіноз у поєднанні з кандидозним вагінітом спостерігався (по групах) у 6,7, 23,4 і 26,7 % відповідно (найчастіше до складу асоціацій входили стафілокок епідермальний і кишкова паличка, стафілокок епідермальний і гриби роду Кандіда). Виявлені порушення біоти піхви лише у половині випадків супроводжувалися суб'єктивними скаргами жінки, проте потребували лікування, зважаючи на збудників та їх титри. Після лікування призначали додаткове обстеження для перевірки ефективності лікування. Порушення ФПК спостерігалось у групі контролю у 3,3 %, у групі порівняння у 33,3 % і в основній групі у 10 %, ЗРП у 3,3, 20,0, 10,0 % відповідно, передчасні пологи у 6,7, 33,3, 6,7 % відповідно, ПРПО у 6,7, 33,3, 13,3 % відповідно, ВУІ у плода у групі контролю не спостерігалося, у двох інших групах у 10 і 3,3 % відповідно. Зроблено висновки, що рутинне обстеження біоти і лікування у комплексі з дієтотерапією є необхідними, оскільки нерідко захворювання перебігає безсимптомно, призводячи до тяжких наслідків. Застосування запропонованого комплексу у жінок з аденоміозом суттєво знижує ризики виникнення порушення функції ФПК та, як наслідок, ЗРП, зменшує вірогідність передчасних пологів, ПРПО, мінімізує травми пологових шляхів під час пологів та значно знижує ризик ВУІ у плода, скорочує час перебування жінки у стаціонарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського