РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680857<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bandazhevsky Yu. I. 
Genome of folate metabolism and folic acid deficiency in children living in areas affected by the Chernobyl nuclear power plant accident = Геном фолатного циклу і дефіцит фолієвої кислоти у дітей, які проживають на території, які постраждали від аварії на Чорнобильській атомній електростанції / Yu. I. Bandazhevsky, N. F. Dubovaya // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2018. - Вип. 29. - С. 304-311. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Розробка заходів протирадіаційного захисту зумовлює з'ясування причин виникнення гіпергомоцистеїнемії. У зв'язку з цим, актуальним є визначення ролі генома фолатного циклу (ФЦ) у забезпеченості фолієвою кислотою (ФК) організму дітей, які мешкають на території, що постраждала від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Мета дослідження - аналіз частоти випадків дефіциту ФК серед дітей з різним генотипом ФЦ, які мешкають на території, що постраждала від аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Методи дослідження: імунохімічний, математико-статистичний. Досліджено 263 дитини підліткового віку із сільських населених пунктів Іванківського і Поліського районів Київської області України. У всіх дітей було проведено генетичне дослідження ФЦ з визначенням алельних варіантів C677T і A1298C гена MTHFR (метілентетрагідрофолатредуктаза), A2756G гена MTR (B12 залежна метіонін-синтаза), A66G гена MTRR (метіонін-синтаза редуктаза), а також визначення вмісту ФК (фолацина) в сироватці крові. У групи порівняння включалися діти з однаковим генотипом одного з 4 генетичних поліморфізмів ФЦ. Встановлено те, що рівень ФК в крові нижче фізіологічних параметрів, встановлених лабораторією, реєструвався у 54 з 263 обстежених дітей, або в 20,53 % випадків. При цьому, питома вага випадків фолієвої дефіциту в групі дітей з генотипом MTHFR: 677TT статистично достовірно був більше, ніж в групах дітей з іншими генотипами ФЦ. У той же час, під час оцінки забезпеченості дитячого організму ФК необхідно враховувати рівень гомоцистеїну в крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.8 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського