РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000680940<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семенина Г. Б. 
Синдром полікістозних яєчників: альтернативний підхід до комплексного лікування пацієнток з гіперандрогенією яєчникового походження / Г. Б. Семенина // Слово о здоровье. - 2018. - № 1. - С. 26-31. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Наведено результати обстеження гормональних параметрів та обмінно-метаболічного гомеостазу в жінок з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ). Під спостереженням перебувало 67 жінок з СПКЯ та 30 здорових жінок, які увійшли до контрольної групи. Аналіз одержаних результатів показав, що в жінок з СПКЯ гормональні й обмінно-метаболічні порушення є досить вагомими. Серед них переважають порушення центральної регуляції функції яєчників, гіперандрогенія, гіпопрогестеронемія, інсулінорезистентність та дисліпідемія на тлі порушеної адреналової реакції на зміни. Ці зміни є можливими факторами ризику формування серцево-судинних захворювань у жінок з СПКЯ, цукрового діабету II типу, а під час вагітності - гестаційного цукрового діабету. З метою уникнення фармакологічної поліпрагмазії пацієнткам з СПКЯ було запропоновано комбінований препарат на основі міо-інозитолу в комбінації з екстрактом банаби, вітаміном D3, фолієвою кислотою і хромом. Пацієнтки одержували міоксин по 1 пакетику двічі на добу упродовж 3 міс. Клінічним підтвердженням ефективності лікування препаратом на основі міо-інозитолу є самостійні овуляції (25,4 %) та позитивні спроби індукції овуляції в резистентних пацієнток (40,3 %), ймовірно, за рахунок покращання якості яйцеклітин, гормонального балансу та зменшення частоти інсулінорезистентності. У результаті лікування у 43 (64,2 %) пацієнток з СПКЯ відбулося врегулювання менструального циклу (p << 0,05). Двадцять дві (32,8 %) жінки повідомили про зменшення проявів гіперандрогенної дермопатії. Побічних ефектів під час лікування не спостерігалось.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського