РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681036<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуньков С. В. 
Вивчення стану молочних залоз при полікістозі яєчників в умовах підвищеного рівня експонування марганцем і нікелем / С. В. Гуньков, С. В. Бабич // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 1. - С. 29-35. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Авторами в попередніх дослідженнях виявлено високий рівень експонування марганцем і нікелем у жінок із полікістозом яєчників (ПКЯ). Мета дослідження - вивчення стану молочних залоз (МЗ) у жінок із ПКЯ та визначення показників естрадіолу, пролактину (ПРЛ) і глобуліну, що зв'язує статеві гормони (ГЗСГ). Оцінка можливих наслідків підвищеного рівня експонування марганцем і нікелем на формування патології МЗ у разі ПКЯ. Дослідження проводились у двох групах жінок. Перша група - контрольна, складалась із здорових жінок репродуктивного віку. Друга група - з жінок із ПКЯ. З дослідження було виключено жінок з патологією щитоподібної залози, цукровим діабетом, пролактиномами та іншими ендокринними захворюваннями. Обстеження МЗ проводили з використанням ультразвукових сканерів. Фіксувалась кількість випадків різних форм мастопатії. Визначення естрадіолу, ПРЛ та ГЗСГ у сироватці крові проводилось із використанням імуноферментних методик. Всі дослідження виконувались зі згоди пацієнта та дотриманням етичних норм. Статистичну обробку проводили з визначенням середньоарифметичних показників, медіан. Оцінку достовірності одержаних результатів здійснювали за допомогою показників: Хі-квадрат, критерію Шапіро - Уілка, F-критерію Фішера, U-критерію Манна - Уїтні. Ультразвукове обстеження МЗ проведено в 108 жінок контрольної групи і 97 жінок із ПКЯ. У контрольній групі патологію МЗ виявлено у 29 жінок (26,85 %). У другій групі патологію МЗ виявлено в 67 випадках (69,7 %; p << 0,0001). У жінок із ПКЯ показник медіани ПРЛ був вище на 44,83 % (p = 0,0179) у порівнянні з контролем. Показники естрадіолу не відрізнялись в обох групах (p = 0,9616). У групі жінок з ПКЯ показники ГЗСГ були дещо нижчими у порівнянні з контролем, але відмінності не знайшли статистичного підтвердження (p = 0,2756). Висновки: у жінок із ПКЯ більше ніж удвічі частіше трапляються доброякісні захворювання молочної залози. Не виявлено відмінностей у показниках естрадіолу і глобуліну, що зв'язує статеві гормони. Експонування марганцем може спричиняти підвищення показників пролактину. Нагромадження нікелю в організмі імітує естрогеноподібні ефекти в молочних залозах. Це може підсилювати проліферативні процеси молочних залоз за відсутності овуляції у жінок з ПКЯ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55 + Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського