РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681039<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каратєєва С. Ю. 
Зміни показників крові в процесі перебігу гнійних ускладнень цукрового діабету при застосуванні озонотерапії / С. Ю. Каратєєва, І. А. Плеш, Г. І. Кшановська, М. С. Березова, І. І. Дутка, А. О. Каратєєва // Буков. мед. вісн.. - 2018. - 22, № 1. - С. 52-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити вплив озонотерапії на перебіг гнійно-запальних процесів за цукрового діабету (ЦД) в експерименті. Експериментальні дослідження проведено на 30 білих старих щурах. Перша група - тваринам уведено підшкірно калову суспензію (10 щурів), друга група - калову суспензію і змодельований ЦД (10), третя група - змодельований ЦД, калова суспензія і застосування озону (10). ЦД моделювали шляхом підшкірного введення алоксану (100 мг на кг маси тіла). Тваринам контрольної групи (10) вводили підшкірно стерильний 0,9 % розчин хлориду натрію (1,0 мл на 100 г маси тіла). На 14-ту добу після введення алоксану тваринам підшкірно вводили 10 % калову суспензію (пул калу від 20 тварин в 0,9 % розчині хлориду натрію) у дозі 0,5 мл на 100 г маси тіла. Тваринам третьої групи калову суміш вводили підшкірно і надалі впродовж трьох діб один раз на день внутрішньоочеревинно уводили з розрахунку 1,0 мл на 100 г маси тіла тварини 1 раз на добу впродовж 3 діб озонований 0,9 % розчин натрію хлориду. Застосування озонотерапії за наявності гнійників м'яких тканин на тлі ЦД у старих щурів не супроводжувалося суттєвим покращанням показників регуляції агрегатного стану крові. Виявлено збільшення проявів гіперкоагуляції: зниження часу рекальцифікації плазми крові, активованого часткового тромбопластинового часу, протромбінового часу, тромбінового часу, Хагеман-залежного фібринолізу, потенційної активності плазміногена. Введення озонованого розчину хлориду натрію за гнійних процесів м'яких тканин на тлі ЦД у старих щурів не сприяло протекторним властивостям, на що вказувало зростання лізису азоальбуміну, азоказеїну, сумарної фібринолітичної активності й активності протеїназ за Кунітцом у плазмі крові. Озонотерапія сприяла підвищенню ступеня інтоксикації за умови наявності гнійників у разі ЦД у старих щурів, на що вказувало зростання концентрації молекул середньої маси. Такі зміни в старих щурів можна розцінювати як загострення гнійно-запального процесу, зростання інтоксикації, зниження протекторних властивостей, збільшення проявів гіперкоагуляції на тлі хронічного перебігу ЦД, зумовленого віковими змінами. Висновки: застосування озонотерапії за умов гнійно-запальних процесів у разі ЦД у старих щурів не проявляє протекторних властивостей на систему гемостазу і протеоліз плазми крові. Озонотерапія посилює прояви інтоксикації на тлі Цд з гнійно-запальними процесами в старих щурів, що викликає необхідність стриманого використання даного методу лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р358.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського