РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681549<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипник І. М. 
Оцінка частоти розвитку і характеру гепатотоксичних реакцій у хворих на гострі мієлоїдні лейкемії в динаміці індукції ремісії / І. М. Скрипник, Г. С. Маслова // Сучас. гастроентерологія. - 2018. - № 2. - С. 16-22. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити частоту розвитку і характер порушень функціонального стану печінки у хворих на гострі мієлоїдні лейкемії (ГМЛ) залежно від морфологічного варіанта за FAB-класифікацією та призначеної схеми хіміотерапії (ХТ). Обстежено 63 пацієнти із вперше встановленим діагнозом ГМЛ, із них 29 (46 %) жінок та 34 (54 %) чоловіки. Загальний стан хворих за ECOG I - II, за індексом Карновського 60 - 80 %. Пацієнтів було розподілено на групи: I (n = 27) - хворі на ГМЛ М0, М1, М2 за FAB-класифікацією; II (n = 3б) - хворі на ГМЛ М4, М5 за FAB-класифікацією. Пацієнти одержували 1-й курс індукції ремісії. Досліджували активність аланінової і аспарагінової амінотрансфераз, лужної фосфатази, концентрацію загального білірубіну в сироватці крові до початку ХТ, на 7-й, 14-й та 28-й дні лікування. Проведення 1-го курсу індукції ремісії на тлі ГМЛ М0 - М2 варіантів супроводжувалось розвитком гепатотоксичності I ступеня тяжкості на 7-й і 14-й дні у 2 (7,4 %) хворих, а на тлі ГМЛ М4 - М5 варіантів - у 11 (30,5 %) хворих, із них у 8 (22,2 %) хворих спостерігався I ступінь тяжкості, у 3 (8,3 %) - II ступінь. У 2 (7,4 %) хворих на ГМЛ М0 - М2 варіантів I групи гепатотоксичні реакції характеризувались цитолітичним типом. У хворих на ГМЛ М4 - М5 варіантів II групи зареєстровано такі типи гепатотоксичних реакцій: у 2 (5,5 %) - цитолітичний, у 4 (11,1 %) - холестатичний і у 5 (13,9 %) - змішаний. У всіх хворих груп порівняння, що мали на 7-й і 14-й дні спостереження порушення печінкових проб, до 28-го дня відмічалось відновлення показників функціонального стану печінки. Висновки: М4 - М5 варіанти ГМЛ супроводжуються зростанням ризику виникнення гепатотоксичних реакцій, що зумовлено морфологією гемобластозу та більшою токсичністю режимів ХТ із включенням до їх складу етопозиду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського