РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681574<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крючко Т. О. 
Пріоритетність застосування фітопрепаратів у лікуванні вірусних респіраторних інфекцій у дітей / Т. О. Крючко, О. Є. Абатуров, О. Я. Ткаченко, Н. М. Токарева // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 1. - С. 28-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На сьогодні понад 80 % населення планети використовують лікарські препарати рослинного походження. Комплексно впливаючи на організм, вони реалізують декілька лікувальних ефектів. На підставі чітких наукових критеріїв, даних клінічних випробувань підтверджено ефективність і добру переносимість препаратів на основі Pelargonium sidoides. Мета роботи - вивчення клінічної ефективності та безпечності рослинного препарату папалор (Pelargonium sidoides) у лікуванні дітей, хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). У клінічне дослідження було включено 67 хлопчиків і 53 дівчинки віком від 1 до 12 років із діагнозом ГРВІ. Усіх дітей було розподілено на 3 вікові підгрупи: 1 - 2, 3 - 5 та 6 - 12 років. Пацієнти основної групи (n = 60) приймали препарат папалор, пацієнти контрольної групи (n = 60) одержували лише симптоматичне лікування. Серед хворих на ГРВІ частка дітей віком 3 - 5 років була найбільшою. Нозологічні прояви гострого респіраторного вірусного захворювання спостерігались у вигляді назофарингіту, гострого бронхіту та риносинуситу. У межах дослідження було проведено 3 контрольні візити. Аналіз загальних критеріїв ГРВІ виявив, що середня тривалість лихоманки у хворих в основній групі становила 2,7 дня, у контрольній - 3,4 дня, симптомів інтоксикації - 2,2 і 2,9 дня відповідно. Катаральні явища (нежить, кашель, біль у горлі) у хворих основної групи в середньому тривали 4,2 дня, у контрольній - 4,6 дня. Понад 60 % пацієнтів обох груп мали прояви гострого бронхіту. На початку лікування середній рівень показника шкали тяжкості бронхіту (Bronchitis severity score, BSS) в обох групах був практично однаковим. Уже через 3 - 5 днів спостерігалась вірогідна різниця на користь основної групи (p << 0,001), а на кінець лікування (7-й день) вона була ще більш вираженою. З моменту початку терапії і до її завершення індекс BSS покращився на 7,4 +- 1,8 у групі, що одержувала Pelargonium sidoides, у порівнянні з показником 5,2 +- 1,7 у дітей групи контролю. Висновки: проведене клінічне дослідження ефективності препарату папалор на основі Pelargonium sidoides у лікуванні ГРВІ у дітей надало змогу одержати клінічно вірогідні результати. Виражений противірусний, помірний бактеріостатичний ефекти, а також мукоциліарні, протизапальні й імуномодулюючі властивості препарату папалор надають змогу застосовувати його як у комплексному лікуванні, так і в монотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського