РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Середюк Н. М. 
Нефропротекторні властивості комбінованого низькодозового антигіпертензивного лікування хворих на артеріальну гіпертензію, поєднану з хронічним пієлонефритом / Н. М. Середюк, О. Р. Лучко // Львів. клініч. вісн. - 2013. - № 2. - С. 8-10. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Згідно з сучасними рекомендаціями Європейських товариств гіпертензії та Європейського товариства кардіологів, лікування артеріальної гіпертензії (АГ) полягає не тільки в безпосередньому зниженні артеріального тиску до цільових значень, але й у дотриманні принципу органопротекції як основи покращення індивідуального та популяційного прогнозу. Найбільш перспективною щодо цього є стратегія збереження функціонального стану нирок. Мета роботи - вивчити нефропротекторні властивості комбінованого низькодозового антигіпертензивного лікування хворих на АГ, поєднану з хронічним пієлонефритом (ХПн). До дослідження включено 40 хворих (28 чоловіків і 12 жінок віком від 35 до 70 років) на АГ II ступеня, поєднану з ХПн у стадії ремісії. Тривалість АГ становила 8 [5;15], а ХПн - 5 [3;7] років. У 24 (60,0 %) хворих на АГ з ХПн виявлено хронічну хворобу нирок I стадії (швидкість клубочкової фільтрації - 117,5 [98,5; 126,5] мл/хв <$E times> 1,73 м2), у 16 (40,0 %) - хронічну хворобу нирок II стадії (швидкість клубочкової фільтрації - 84,6 [76,2; 89,1] мл/хв <$E times> 1,73 м2). У хворих на АГ, поєднану з ХПн, до початку лікування констатовано дисфункцію нирок за збільшеним вмістом мікроальбуміну, beta2-мікроілобуліну (beta2), С-реактивного протеїну (СРП) в сечі та підвищеною концентрацією креатиніну сечі порівняно з такими показниками у здорових людей (р << 0,05). Під впливом комбінованого низькодозового антигіпертензивного лікування через місяць вміст мікроальбуміну в сечі зменшився на 29,1 % (р << 0,05), а через шість місяців на 35,2 % (р << 0,05). Така динаміка регресії вмісту мікроальбуміну в сечі супроводжувалася зниженням концентрації креатиніну сечі на 22,1 % (р << 0,05) і 29,4 % (р << 0,05) через 1 та 6 місяців відповідно. Спостерігалося також зниження через 1 і 6 місяців співвідношення альбумін/креатинін сечі на 13,7 % (р << 0,05) та 22,7 % (р << 0,05) у відповідь на застосування периндоприлу аргініну, індапаміду, амплодипіну, аторвастатину. Про нефропротекторні властивості свідчило і зменшення вмісту beta2 в сечі на 23,8 % (р << 0,05) через 1 місяць і на 33,6 % (р << 0,05) через 6 місяців використання зазначеної вище комбінації низьких доз антигіпертензивних препаратів. З'ясовано, що комбіноване низькодозове антигіпертензивне лікування з включенням периндоприлу аргініну, індапаміду, амплодипіну та аторвастатину має нефропротекторні властивості. Це підтверджено зниженням вмісту мікроальбуміну, beta2-мікроглобуліну, c-реактивного протеїну в сечі та зменшенням концентрації креатиніну сечі під впливом лікування. Висновки: фіксована комбінація низьких доз антигіпертензивних лікарських засобів (периндоприлу аргініну, індапамід, амплодипін), а також аторвастатину володіє вираженими нефропротекторними властивостями, потенціює зниження вмісту мікроальбуміну, beta2-мг, СРП в сечі та зменшення концентрації креатиніну сечі, а тому доцільна для широкого застосування з цією метою у лікарській практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р696.540.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського