РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681665<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абрагамович О. О. 
Свербіж шкіри та якість життя хворих на хронічну хворобу нирок VД стадії, що лікуються гемодіалізом / О. О. Абрагамович, І. О. Дудар, Х. Я. Абрагамович // Львів. клініч. вісн. - 2013. - № 2. - С. 11-17. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У медицині щораз більш актуальною стає проблема якості життя хворих на хронічну хворобу нирок (ХХН) VД стадії, що перебувають на гемодіалізі. Мета роботи - підвищити ефективність лікування хворих на ХХН VД зі свербежем шкіри, які перебувають на гемодіалізі, зі застосуванням ультрафіолетового опромінювання на основі дослідження впливу свербежу шкіри на якість їх життя, стан опасистих клітин і прозапальних цитокінів. До дослідження були залучені 109 хворих на ХХН VД стадії, які перебувають на гемодіалізі у Львівській обласній клінічній лікарні та Київському міському науково-практичному центрі нефролоіії та діалізу. Контрольну групу сформували з 20 здорових осіб, які за віком і статтю відповідали групі обстежуваних пацієнтів. Вивчено деякі патогенетичні механізми виникнення свербежу, а саме і прозапальні цитокіни (IL-1beta, IL-17, МСР-1) у периферійній крові та опасисті клітини у шкірі. Проводили лікування ультрафіолетовим опроміненням і вивчали його вплив на свербіж, на рівні перелічених вище цитокінів, а також на якість життя у 109 гемодіалізних пацієнтів. У 56,0 % хворих на хронічну хворобу нирок VД стадії виявлено свербіж шкіри, який зворотно корелює з більшістю показників якості життя. Прозапальні цитокіни потенційно здатні відображати активність свербежу шкіри у 58,3 % хворих. Зафіксовано більшу кількість та вищу активність опасистих клітин у пацієнтів зі свербежем шкіри порівняно з хворими без свербежу шкіри. У результаті зіставлення цитокінів та опасистих клітин виявлено прямий зв'язок між ними у хворих зі свербежем. Лікування ультрафіолетовим опроміненням сприяло усуненню свербежу шкіри у 100,0 % пацієнтів. Ефект ультрафіолетового опромінення утримувався у 45,8 % хворих упродовж року. Через два тижні після курсу ультрафіолетового опромінення рівні цитокінів у хворих зі свербежем шкіри зменшувалися. Висновки: у пацієнтів із ХХН VД стадії свербіж шкіри достовірно погіршує якість життя. Виявлено, що курс лікування ультрафіолетовим опроміненням зменшував свербіж шкіри у цієї категорії хворих, унаслідок чого показники якості життя достовірно покращились на 14,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.54-58 + Р358.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського