РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681686<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Радченко О. М. 
Особливості клінічного перебігу гіпертонічної хвороби залежно від тонусу вегетативної нервової системи / О. М. Радченко, Л. І. Пилипів // Львів. клініч. вісн. - 2013. - № 4. - С. 12-17. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Оцінювання вегетативного статусу є одним із ракурсів подальшого вивчення й розуміння гіпертонічної хвороби (ГХ), що зумовлюється активною участю вегетативної нервової системи (ВНС) у процесах адаптації та патогенезі великої кількості уражень. Мета роботи - визначити тонус ВНС та описати особливості перебігу ГХ залежно від вегетативного статусу. Обстежено 70 хворих на ГХ віком від 33 до 81 року (середній вік 61,1 +- 1,4 року), серед них 47 жінок (67,1 %) та 23 чоловіки (32,9 %). Середня тривалість ГХ становила 9,6 +- 0,7 року. Додатково до стандартного лабораторного та інструментального обстеження оцінювали стан ВНС за анкетою С. М. Пухлика (1998). До контрольної групи увійшли 18 здорових волонтерів середнього віку 33,4 +- 3,3 року. У 81,4 % хворих на ГХ діагностовано симпатикотонію, яка супроводжується вищими показниками систолічного та діастолічного артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, частішою наявністю абдомінального ожиріння (особливо II і III ступенів) та гіперліпідемією, що є додатковими чинниками ризику серцево-судинних ускладнень та можливими індикаторами подальшого прогнозу. Висновки: підвищення симпатичного тонусу у пацієнтів з ГХ призводить до збільшення кардіоваскулярного ризику, що слід брати до уваги, оцінюючи сумарний кардіоваскулярний ризик, визначаючи програму лікувальних і профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського