РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681689<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маркін Л. Б. 
Раціональне фармаколікування безсимптомної бактеріурії у вагітних / Л. Б. Маркін, А. І. Попович, К. Л. Шатилович // Львів. клініч. вісн. - 2013. - № 4. - С. 27-30. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Безсимптомна бактеріурія (ББ) належить до патологічних станів, зумовлених інфекційним ураженням сечового каналу, що набувають особливого значення у вагітних жінок, оскільки за пізньої діагностики або неадекватного лікування у 20,0 - 40,0 % випадків реалізуються у гестаційний пієлонефрит і є одним із чинників виникнення внутрішньоутробного інфікування плода. Мета роботи - вивчити результати застосування Нефрокеа у комплексному лікуванні ББ у вагітних. Групу спостереження сформували з 60 жінок, у яких у першому триместрі вагітності під час першого звернення до лікаря (під час взяття на облік) бактеріологічне дослідження сечі, отриманої катетером, показало ріст бактерійних культур у сечі (<$E symbol У~10 sup 5> КУО/мл), на основі чого поставлено діагноз ББ. До основної групи спостереження увійшли 30 вагітних, яким після діагностування ББ призначали амоксицилін (500,0 мг двічі на добу впродовж 5 - 7 діб) - Нефрокеа (1 табл. на день упродовж 30 діб). Для порівняння клінічних результатів створена контрольна група - 30 вагітних із ББ, яким призначали лише антибактеріальне лікування. Після завершення лікування проводили культуральне дослідження сечі, здійснювали диспансерне спостереження за участю нефролога і терапевта. Застосування засобу рослинного походження Нефрокеа у комплексному лікуванні вагітних з ББ показало його високу ефективність, добру переносимість, зниження частоти виникнення гестаційного пієлонефриту в 2,5 разу, інших акушерських ускладнень (синдром затримання росту плода, передчасні пологи) удвічі. Беручи до уваги високу частоту виникнення загострень інфекції сечових шляхів упродовж другого триместру вагітності, вважаємо за доцільне призначати Нефрокеа жінкам з ББ з 11 - 12 тижнів вагітності з профілактичною та лікувальною метою. Висновки: застосування засобу рослинного походження Нефрокеа у комплексному лікуванні ББ сприяє зниженню частоти виникнення пієлонефриту і зв'язаних з цим акушерських ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.5

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського