РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косей Н. В. 
Ультраструктурні особливості різних клініко-патогенетичних варіантів лейоміоми матки / Н. В. Косей // Здоровье женщины. - 2018. - № 2. - С. 94-99. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення ультраструктурних особливостей будови лейоміоми матки (ЛМ) у випадках ізольованого її росту та поєднаного з патологією грудних (ГЗ) і щитоподібної (ЩЗ) залоз. Проведено електронно-мікроскопічне дослідження видалених маток 111 жінок із ЛМ. Із них: у 36 жінок - з ізольованою ЛМ (I група), у 23 пацієнток - з поєднанням ЛМ і дисгормональних захворювань ГЗ (ДЗГЗ) (II група), у 27 жінок - із поєднанням наведеної вище патології матки і захворювань ЩЗ (III група) та у 25 пацієнток - з поєднанням ЛМ, ДЗГЗ і патології ЩЗ (IV група), яким до радикального втручання за показаннями проведено гістеректомію. Виявлено загальні зміни, притаманні ЛМ, на ультраструктурному рівні у формі гіпертрофії гладком'язових клітин з інтенсифікацією в них метаболічних процесів, збільшення синтетичної діяльності клітин та гіперкооперації міоцитів. У разі ізольованого розвитку ЛМ переважали пошкодження органел міоцитів дегенеративно-деструктивного характеру на тлі вираженого перицелюлярного фіброзу, у той час як у разі поєднання міоми та патології ГЗ або ЩЗ - значне збільшення кількості енергетичних і пластичних органел (мітохондрій, рибосом та дисгормональної патології матки, ГЗ і ЩЗ виявлено найбільш виражені ультраструктурні зміни, які свідчили про інтенсифікацію енергетичного та пластичного обмінів, підвищення синтезу скорочувальних білків і збільшення проліферативного потенціалу клітин разом із поступовими процесами загибелі деяких міоцитів. Результати дослідження є підставою для розроблення диференційованої тактики ведення ЛМ за різних клініко-патогенетичних варіантів її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського