РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остафійчук С. О. 
Частка жирового компонента в структурі гестаційного збільшення маси тіла / С. О. Остафійчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2018. - 25, № 1. - С. 24-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Гестаційне збільшення маси тіла (ГЗМТ), яке виходить за межі прийнятих рекомендацій, має серйозні стисло- та довгострокові негативні наслідки для здоров'я матері і дітей. Визначення динаміки складу тіла під час вагітності є важливим для повноцінного антенатального нагляду з метою запобігання патологічної надбавки у вазі і профілактики гестапійних ускладнень. Мета дослідження - встановити долю жирового компонента в структурі ГЗМТ у жінок з нормальною масою тіла до вагітності. Обстежено 153 вагітних жінки віком від 18 до 43 років з нормальною прегравідарною масою тіла, яким проводили антропометрію, розраховували ІМТ за формулою Кетле (1865) та ГЗМТ у кожному триместрі вагітності. Склад тіла (жирову (ЖМТ), безжирову (БЖМТ) і відсоток жирової миси (% ЖМТ)) підраховували на основі спектральної біоімпедансометрії за допомогою аналізатора "ДИАМАНТ-АИСТ" (Санкт-Петербург). Одржаний цифровий матеріал обробляли статистично з використанням комп'ютерної програми "Statistica 5.5". У жінок з нормальною вагою до вагітності ГЗМТ прямо пропорційне збільшенню долі ЖМТ (r = 0,87; p << 0,001). За рекомендованого ГЗМТ зростання ЖМТ відбувалося рівномірно у першому та другому триместрах і в подальшому стабілізувалося. У пацієнток з недостатнім ГЗМТ зростання жирового компонента відбувалося аналогічно (p >> 0,05), однак супроводжувалося відставанням зростання БЖМТ, особливо в третьому триместрі (p << 0,05). Вагітні з надмірним ГЗМТ вже в першому триместрі швидше набирали у вазі в основному за рахунок накопичення ЖМТ (p << 0,05) і така тенденція залишалася до пологів r = 0,99 (p << 0,01). Висновки: у жінок з нормальним ГЗМТ відбувається рівномірне зростання жирового компонента в першому та другому триместрах, а в подальшому стабілізується, що сприяє адекватній редукції ваги після пологів. За надмірного ГЗМТ надлишкове зростання долі ЖМТ і, як наслідок, швидке збільшення у вазі в першому триместрі вагітності, ініціює подальше накопичення жирової тканини та сповільнення її зменшення у післяпологовому періоді. У вагітних з недостатньою надбавкою у вазі на фоні адекватного збільшення ЖМТ відмічається недостатнє зростання БЖМТ, особливо в третьому триместрі, що призводить до розвитку гіпоплазії плаценти та народження плодів з малою гестаційною вагою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського