РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681801<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попович Я. М. 
Ранні та віддалені результати хірургічного лікування тромбозів системи нижньої порожнистої вени / Я. М. Попович // Галиц. лікар. вісн.. - 2018. - 25, № 1. - С. 28-34. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити ранні та віддалені результати хірургічного лікування хворих з тромбозами глибоких вен у системі нижньої порожнистої вени (НПВ). Проаналізовано результати лікування 790 хворих з тромбозами глибоких вен нижніх кінцівок та тромбозами НПВ. Залежно від проведеного лікування пацієнтів було розподілено на такі групи: IА група - 380 (68,5 %) пацієнтів з тромбозами глибоких вен, яким виконували повну або парціальну тромбектомію з наступною хірургічною профілактикою тромбоембоемболії легеневої артерії або без неї; IБ група - 50 (9,0 %) пацієнтів з тромбозами глибоких вен, яким виконували комбіноване лікування з наступною хірургічною профілактикою тромбоемболії легеневої артерії'; IВ група - 125 (22,5 %) пацієнтів з трансфасціальним тромбозом, яким виконували тромбектомію верхівки тромботичних мас з глибоких вен з наступною радикальною венектомією; II група - 235 (29,7 %) пацієнтів з тромбозом глибоких вен, яким призначали лише консервативну антикоагулянтну терапію. Для обстеження хворих застосували лабораторні методи дослідження, а також ультразвукове дослідження, рентгеноконтрастну флебографію, мультиспіральну комп'ютерну томографію з внутрішньовенним контрастуванням, ехокардіоскопію та радіоізотопну флебосцинтиграфію. Результати хірургічних і комбінованих методів лікування з приводу тромбозів глибоких вен у клінічних підгрупах оцінювали за трибальною системою: добрі задовільні та незадовільні. Кумуляційний аналіз результатів післяопераційного періоду протягом 3 років спостереження засвідчив, шо добрі та задовільні результати в IА групі спостерігали у 89,3 % пацієнтів, у IБ групі - у 81,7 %, у IВ групі - у 88,4 %, у II групі - у 35,3 % хворих. Ознаки хронічної венозної недостатності через 3 роки виявили в 51,6 % пацієнтів після консервативного лікування, у 36,4 % - після комбінованого лікування, у 10,2 % - після парціальної тромбектомії, у 2,9 % - після хірургічного лікування трансфасціального тромбозу та були відсутні після радикальної тромбектомії. Висновки: під час кількісної оцінки ранніх і віддалених результатів лікування тромбозів глибоких вен системи нижньої порожнистої вени відмічено значне покращання стану пацієнтів основної групи у порівнянні з контрольною групою за всіма показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського