РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000681983<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лінник О. О. 
Вплив куркуміну на мітохондріальну функцію кардіоміоцитів при доксорубіциніндукованому оксидативному стресі / О. О. Лінник, О. О. Гончар, В. І. Носар, Т. І. Древицька, О. М. Ковальов, І. М. Маньковська // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 1. - С. 10-16. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено вплив куркуміну на життєздатність кардіоміоцитів, процеси окисного фосфорилювання в мітохондріях клітин, їх про- та антиоксидантний баланс при доксорубіциніндукованому оксидативному стресі. Виявлено, що введення доксорубіцину щурам призводило до підвищення в мітохондріях кардіоміоцитів вмісту активних продуктів тіобарбітурової кислоти (ТБК-АП) на 21 % та перекису водню на 76 %, зниження ферментативної активності мітохондріальної марганцевої супероксиддисмутази (Mn-СОД) на 14 % і зростання активності каталази на 80 % порівняно з контролем. При сумісному застосуванні доксорубіцину і куркуміну вміст ТБК-АП та Н2О2 підвищувався лише на 14 та 26 % відповідно, ферментативна активність каталази та Mn-СОД зростала на 52 і 9 %. Після інкубації культури неонатальних кардіоміоцитів з доксорубіцином кількість живих клітин зменшилася на 30,4 %, а некротично змінених зросла на 30,4 % порівняно з контролем. Сумісне застосування доксорубіцину і куркуміну призводило до підвищення життєздатності клітин на 8 %, а кількість некротично змінених зменшувалася на 8 % порівняно із застосуванням лише доксорубіцину. При оцінці показників дихання мітохондрій щурів, котрі отримували ін'єкції доксорубіцину рівень активного дихання (V3) знизився на 43,8 %, ступінь спряженості окиснення з фосфорилюванням (V3/V4ATФ) на 47 %, а коєфіціент ефективності фосфорилювання (AДФ/О) на 31,7 % відповідно порівняно з контролем. Після сумісного застосування доксорубіцину і куркуміну показники мітохондріального дихання покращувалися відносно використання доксорубіцину: V3 підвищився на 25 %, (V3/V4ATФ) на 18 %, а AДФ/О на 12 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.43 + Р410.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського