РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Студент М. М. 
Трибологічні характеристики електродугових покриттів із порошкових дротів в технологічних середовищах / М. М. Студент, Т. Р. Ступницький, В. М. Гвоздецький, А. Р. Дзюбик, І. Б. Хомич // Автоматизація вироб. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2017. - Вип. 51. - С. 83-91. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено дослідження трибологічних характеристик електродугових покриттів із порошкових дротів у технологічних середовищах: за умов граничного мащення у мастилі І-20; в середовищі 3 % емульсору марки Hydroway 1060 і мастилі М10В2. Покриття завтовшки 1,2 - 1,5 мм наносили серійним електродуговим металозатором ФМІ-1 на заздалегідь оброблену дробинноструминним методом поверхню як плоских, так і циліндричних зразків зі сталі Ст.3, розпилюючи порошкові дроти 140Х14Н2Т2Ю і 20Х18Р3Т2Ю діаметром 1,8 мм. Трибологічні характеристики та зносостійкість покриттів вивчено на модернізованій установці СМЦ-2 за схемою диск-колодка (контр-тіло). Коефіцієнт тертя визначено як за умов сухого тертя, так і за граничного мащення у середовищах. Обробку результатів досліджень здійснено статистичною обробкою даних із використанням коефіцієнта Стьюдента за кількості вимірювань n = 5 і з надійністю Р = 0,95. Встановлено, що з ростом питомого навантаження у середовищі оливи І-20, а також 3 % емульсолу 1060 коефіцієнт тертя у парах тертя електродугове покриття - чавун, електродугове покриття - бронза та електродугове покриття - бабіт зменшується, причому для останньої пари найбільшою мірою. Пара тертя гальванічний хром - бабіт є непрацездатною як в оливі І-20, так і в 3 %-му емульсолі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського