РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682569<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лещенюк О. М. 
Сезонний ритм росту та розвитку Iris domestica Goldblatt & Mabb. в умовах Правобережного степового Придніпров'я / О. М. Лещенюк // Інтродукція рослин. - 2018. - № 1. - С. 24-31. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Мета роботи - встановити ритми фенологічного розвитку Iris domestica Goldblatt & Mabb. у колекції Криворізького ботанічного саду ПАН України для оцінки перспективності їх вирощування за умов Правобережного степового Придніпров'я. Матеріал для дослідження - рослини I. domestica з колекційного фонду Криворізького ботанічного саду НАН України, вирощені з насіння власної репродукції. Фенологічні спостереження у 2012 - 2016 рр. проводили за загальноприйнятою методикою фенологічних спостережень у ботанічних садах СРСР (1975). Дати настання фаз розвитку переводили в умовну добу від 1 березня за методикою Г. М. Зайцева (1978). Установлено, вегетація рослин I. domestica розпочинається в II - III декаді березня за суми активних температур вище за +<$E5~symbol Р roman C> від 8 до <$E22~symbol Р roman C>. Період бутонізації настає в II - III декаді червня за суми активних температури вище за +<$E10~symbol Р roman C> від 574 до <$E672~symbol Р roman C>. Цвітіння розпочинається у III декаді червня - I декаді липня за суми активних температур вище за +<$E10~symbol Р roman C> 596 до <$E794~symbol Р roman C>, а закінчується в I - II декаді серпня за суми активних температур вище +<$E10~symbol Р roman C> від 1088 до <$E1311~symbol Р roman C>. Вегетацію рослини закінчують у I декаді жовтня - III декаді листопада. Висновки: за умов Криворіжжя рослини I. domestica проходять усі фази фенологічного розвитку, які характеризуються широкою амплітудою їх настання і залежать від нагромадження суми активних температур. Виявлено, що початок вегетації та кінець цвітіння тісно пов'язані із сумою активних температур вище за +<$E5~symbol Р roman C> та +<$E10~symbol Р roman C>, що підтверджено високим коефіцієнтом кореляції. Слабкий кореляційний зв'язок між нагромадженням тепла і термінами настання фенофази бутонізації та початку цвітіння свідчить про багатофакторність їх настання. Мінливість сезонного ритму розвитку надає підставу стверджувати про достатній ступінь адаптації виду до кліматичних умов Правобережного степового Придніпров'я та потенційно високу здатність до успішного зростання в регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.121 + Е5 е(4УКР) л615

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського