РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682574<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савосько В. М. 
Флористичний склад, поширення та ботаніко-географічна характеристика деревно-чагарникових видів у садах і парках колишніх залізних рудників Криворіжжя / В. М. Савосько, Н. В. Товстоляк // Інтродукція рослин. - 2018. - № 1. - С. 66-77. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати флористичний скпад, поширення та ботаніко-географічну характеристику деревно-чагарникових видів у садах і парках колишніх залізних рудників Криворіжжя залежно від їх сучасного соціального статусу. Протягом 2015 - 2016 рр. за допомогою традиційних методів досліджено 7 діючих парків (Тернівський, Шахтарський, Затишний, спортивний парк ім. Суворова, парк біля Палацу культури шахти "Родіна", Саксаганський, Руданівський), парку зони обвалення (парк шахти "Гвардійська"), сад готелю Park House. Номенклатуру таксонів наведено за С. К. Черепановим (1995) з урахуванням Міжнародного індексу наукових назв рослин (2017), географічне походження - за А. Л. Тахтаджяном (1978). Сади та парки колишніх залізних рудників Криворіжжя у 1930 - 1970-х рр. становили основу зелених насаджень регіону, у 1980-х роках - змінили соціальний статус. На початку XXI ст. сад готелю "Park House" - у приватній власності, парки "Шахтарський" і "Саксаганський" - районні парки міста, парк "Тернівський" - основний парк мікрорайону. Ці парки активно відвідують, їх територія доглянута. Парки "Затишний", парк біля Палацу культури шахти "Родіна" та "Руданівський" менше відвідують, вони другорядні для балансоутримувачів і лише частково доглянуті. Спортивний парк ім. Суворова та особливо парк шахти "Гвардійська" фактично деструктуровані та деградують. Флористичний склад деревно-чагарникових рослин представлений 93 видами і культиварами, які належать до 53 родів та 27 родин. Частка голонасінних видів становить близько 18 %. Провідні родини - Rosaceae (16 видів), Salicaceae (9), Oleaceae (7), Aceraceae (7) та Pinaceae (6), провідні роди у голонасінних - Juniperus (4 види та культивари), Thuja (4), Picea (3), у покритонасінних - Acer (7), Populus (7), Ulmus (4). Висновки: найбільше видове різноманіття притаманне паркам "Шахтарський" і "Тернівський", які характеризуються великою кількістю відвідувачів, а також найбільшими площами. Найменше видове різноманіття виявлено у насадженнях, які занедбані та поступово деградують (спортивний парк ім. Суворова та парк шахти "Гвардійська"). За кількістю видів і культиварів інтродуковані деревно-чагарникові рослини суттєво переважають та переважно походять з Циркумбореальної, Атлантико-Північноамериканської і Середземноморської флористичних областей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.4 + Е50*852.119(45УКР4-4ДНІ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського