РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682575<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чипиляк Т. Ф. 
Особливості сезонного розвитку садових троянд за кліматичних змін у степовій зоні України / Т. Ф. Чипиляк // Інтродукція рослин. - 2018. - № 1. - С. 78-86. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - визначити особливості сезонного розвитку садових троянд у колекціях Криворізького ботанічного саду НАН України для онтимізації їх асортименту в міських насадженнях степової зони України. Проаналізовано дані щодо початку і тривалості основних фенофаз (відростання, цвітіння, масове цвітіння та вегетації) троянд різних садових груп (чайно-гібридні, флорибунда, виткі, мініатюрні) за 1997 - 2016 рр. за умов м. Кривий Ріг, розташованого на південному заході Дніпропетровської області у степовій зоні України. Використано інтродукційні методи досліджень. Доведено, що рослини реагують на зміни температурного режиму повітря, а тривалість основних фаз сезонного розвитку пов'язана з кліматичними умовами на Криворіжжі та залежить від сортових особливостей троянд. Зміни температурного режиму повітря протягом 20 років дослідження вплинули на терміни початку вегетації (раніше на 6 - 14 діб), цвітіння (раніше на 10 - 12 діб), масового цвітіння (раніше на 15 - 20 діб) і тривалість вегетаційного періоду колекційних зразків (більше на 12 - 36 діб). Більшою варіабельністю відзначалися терміни початку і тривалість фаз вегетативного розвитку. Встановлено, що протягом 20 років виткі сорти збільшили тривалість цвітіння на 8 - 10 діб, тоді як чайно-гібридні - на 15 - 27 діб. Висновки: зафіксовано зміни у феноритмі розвитку окремих садових груп троянд. Для витких сортів характерні найменші показники часових змін і незначні зміни у тривалості цвітіння. У сортів флорибунда тривалість цвітіння не змінилася або зменшилася на 45 - 48 %. Чайно-гібридні троянди почали масово цвісти на 20 - 28 діб раніше, а тривалість цвітіння збільшилася в 1,3 - 1,9 разу. Для мініатюрних сортів було характерно як збільшення, так і зменшення тривалості цвітіння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського