РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682639<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Джала Р. М. 
Нові методи контролю корозії підземних трубопроводів за вимірами струмів та потенціалів / Р. М. Джала, Б. Я. Вербенець, М. І. Мельник, А. Б. Мицик, Р. С. Савула, О. М. Семенюк // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2016. - 52, № 5. - С. 115-123. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Показано, що метод безконтактних вимірювань струму (БВС) надає змогу оперативно контролювати стан захисту від корозії на різних ділянках підземних трубопроводів (ПТ), оцінювати стан і виявляти пошкодження ізоляції ПТ. Метод одночасного вимірювання постійної і змінної електричної напруги надає змогу визначати поляризаційний потенціал (з вилученням омічного складника), який вважається головним критерієм для контролю електрохімічного захисту металу від корозії в електропровідному середовищі. Реалізація цього методу в апаратурі ВПП забезпечує можливість знаходити пошкодження ізоляції як на змінному струмі (метод Пірсона), так і за різницею потенціалів на поверхні грунту (градієнтний метод). Використання у створеній апаратурі БВС-К модуля GPS забезпечує автоматичне визначення географічних координат і часу вимірювання струму та глибини ПТ, що значно полегшує обробку і документування результатів обстежень, зокрема, під час визначення густини струму, його витрат і перехідного опору "труба-земля" на різних ділянках ПТ. БВС разом з ВПП надають змогу визначати розподіли густин струму катодного захисту, питомих опорів грунту навколо труби та захисної ізоляції на різних ділянках ПТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського