РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000682935<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мисула І. Р. 
Сучасні аспекти відновного лікування остеохондрозу хребта, поєднаного з остеопорозом / І. Р. Мисула, А. О. Голяченко, Ю. І. Мисула, О. А. Голяченко, Н. І. Сидлярук // Україна. Здоров'я нації. - 2017. - № 4/1. - С. 126-129. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ефективність лікувальних методик із застосуванням сульфатно- гідрокарбонатного торфоболота та низькоінтенсивних фізіотерапевтичних методів - низькочастотної ультразвукової терапії та мікрохвильової резонансної терапії у хворих із поперековим остеохондрозом, поєднаним з остеопорозом. Обстежено 129 пацієнтів з остеохондрозом (72 жінки - 55,8 %, 55 чоловіків - 44,2 %) у віці 30 - 65 років. Розроблено 2 реабілітаційні комплекси з аплікаціями торфоболота та із застосуванням низькоінтенсивних фізіотерапевтичних методів. Клінічне та лабораторне обстеження хворих проводилось до та після лікування. Результати досліджень порівнювалися з контрольною групою, які отримували лише засоби фізичної реабілітації - масаж, ЛФК. Застосування у хворих низькоінтенсивних фізіотерапевтичних методів у поєднанні з аплікаціями торфоболота сприяло більш вираженій позитивній динаміці суглобового синдрому та розвитку імуномодуляції. Висновки: включення пелоїдотерапії та низькоінтенсивних методів дає виражений знеболювальний та протизапальний ефект, прискорює регенерацію пошкоджених клітин. При застосуванні лікувального комплексу спостерігається виражений імуномодулюючий ефект. Комплексне лікування чинить позитивний вплив на основні ланки патогенезу остеохондрозу, поєднаного з остеопорозом, у результаті чого призупиняються деструктивні процеси в хрящі і настає клінічне поліпшення стану хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 + Р418.110.40-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського