РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683419<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романів О. П. 
Соматичні симптоми депресії і тривоги в осіб із легеневою артеріальною гіпертензією, методи діагностики та терапії / О. П. Романів, К. М. Погоріляк // Україна. Здоров'я нації. - 2018. - № 1. - С. 126-131. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Легенева артеріальна гіпертензія - це прогресуюче захворювання з високою смертністю, незважаючи на розвиток медицини. За останні роки активних клінічних досліджень є дані про значні досягнення в продовженні тривалості життя пацієнтів із легеневою артеріальною гіпертензією. Проте виживаність значною мірою залежить від якості життя. Тому все частіше в наукових дослідженнях стали враховувати пацієнтзалежну оцінку якості життя, залежної від легеневої артеріальної гіпертензії. Самооцінка за SF-36 включає підсумок пацієнтом свого фізичного і психічного благополуччя, тобто вперше окремо виділено значимість психоемоційного стану пацієнта з легеневою артеріальною гіпертензією. Дані про поширеність та значимість все ще не є однозначними в міру малої кількості проведених досліджень, частого використання різних інструментів оцінки та рідкісності легеневої артеріальної гіпертензії, що перешкоджає проведенню аналіз, який би дав переконливі дані та дозволив терапевтам вільно діяти в роботі з психічними порушеннями пацієнта. Проте вже факт наявності рідкісного захворювання з неоптимістичним прогнозом та клінічні спостереження свідчать про необхідність враховувати психічні порушення, їх вплив на перебіг захворювання, диференціювати соматичні симптоми психоемоційних розладів від соматичних симптомів фізичної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.22 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського