РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683619<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горошкова Л. А. 
Управління фінансовими процесами децентралізації та формування територіальних громад / Л. А. Горошкова, В. П. Волков // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2018. - Вип. 36/1. - С. 285-293. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено моделювання умов стабільного функціонування фінансової системи територіальної громади (ТГ). Реформування міжбюджетних відносин є стимулом для місцевих громад ефективніше формувати дохідну частини бюджету з подальшим переходом на самозабезпечення та більш раціональне планування своїх видатків, що у майбутні фінансові періоди нададуть змогу зробити ТГ економічно та фінансово спроможними. Показано, що унаслідок прийняття змін до Податкового кодексу України та Бюджетного кодексу України суттєво розширені фінансові можливості місцевого самоврядування. На сьогодні держава здійснює суттєву фінансову підтримку процесу децентралізації. Доведено, що фінансова підтримка реформ адміністративно-територіального устрою України не має перетворитись на перерозподіл коштів Державного бюджету на користь окремих ТГ та їх об'єднань. Тобто кінцевою метою реформ має стати створення фінансово спроможних і самодостатніх ТГ. Проведено моделювання етапів та умов забезпечення сталого розвитку ТГ. Доведено, що необхідно виокремити три стадії: мінімізація збитків, досягнення беззбитковості та формування умов самодостатності у фінансовому забезпеченні; досягнення прибутковості та рентабельності; досягнення рівня фінансової стійкості, достатнього для сталого розвитку територій. Доведено, що найбільшу фінансову допомогу з боку держави ТГ потребують на перших двох стадіях. У зв'язку з цим запропоновано на перших двох стадіях планувати експоненційне зростання обсягів державної підтримки. На третій стадії залишається необхідною потреба у зовнішньому фінансуванні з боку держави. Але на цьому етапі більшість територій вже має знаходиться на тому рівні фінансової стійкості, на якому більшу частину її прибутковості і рентабельності можливо забезпечити за рахунок внутрішньогалузевих ресурсів і можливостей. Доведено, що на третій стадії зникає необхідність стрімкого зростання видатків, їх можливо зафіксувати на певному достатньому для підтримки сталого розвитку рівні. Таку ситуацію найкраще можливо описати логістичною кривою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.201

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського