РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683621<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кужелєв М. О. 
Формування місцевих бюджетів в умовах бюджетної децентралізації / М. О. Кужелєв, В. В. Плахотнюк // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2018. - Вип. 36/1. - С. 302-312. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Предмет дослідження - комплекс методів забезпечення фінансової незалежності місцевих бюджетів (МБ) за умов децентралізації. Мета роботи - на основі системного підходу розробити основні напрями забезпечення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування за умов бюджетної децентралізації. Методологією проведення дослідження є методи аналізу та синтезу, статистичні методи, в тому числі графічний метод, табличний, методи порівняння та узагальнення. Проведено порівняльний аналіз впливу децентралізації на формування МБ (на прикладі МБ м. Ірпінь за 2014 - 2016 рр.). Розроблено ряд рекомендацій щодо покращання системи формування коштів МБ, а також наведено шляхи підвищення рівня самостійності МБ. Розглянуто нетиповий для Української економіки метод аналізу бюджету - гендерний, що надало змогу провести додатковий аналіз МБ, виявити проблемні статті в МБ, у плані гендерно-орієнтованого бюджетування та розробити ряд певних рекомендацій щодо їх усунення. Галузь застосування результатів дослідження - формування бюджетів місцевого самоврядування за умов децентралізації, місцеві бюджети. Висновки: аналіз дохідної та видаткової частини бюджету м. Ірпінь протягом 2014 - 2016 рр. у контексті формування та розподілу доходів МБ вказує на значне збільшення рівня фінансової децентралізації за доходами, пряму залежність місцевих органів влади від центрального уряду, і частково доходів МБ від трансфертних платежів та демонструє необхідність підвищення самостійності МБ, а також необхідність у фінансово грамотних керівниках органів місцевого самоврядування. Досліджено, що для того, щоб МБ, (зокрема в м. Ірпінь) стали основою фінансової самостійності місцевих властей необхідно чітко розподілити компетенції між органами центральної влади, регіонального та місцевого самоврядування і поступово переходити до децентралізації державних фінансів; джерела податкових надходжень необхідно розподілити між центральною і місцевою владою в адекватності виконання ними функцій, що має знайти своє відображення в законодавстві про місцеве самоврядування, а також потрібно надати органам місцевого самоврядування можливість самостійно встановлювати перелік місцевих податків і зборів та їх ставки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х829(4УКР)113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського