РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683693<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рябуха О. І. 
Перспективи застосування нових підходів до впровадження математичних технологій для вивчення діяльності клітини / О. І. Рябуха // Мед. інформатика та інженерія. - 2018. - № 1. - С. 67-75. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Вивчено фотографії ультратонких зрізів досліджуваних біологічних тканин. Відповідно до методу визначення профілів спеціальних можливостей гормонопоетичних клітин, який грунтується на даних цитофізіології щодо функціонального значення окремих органел, та використовуючи елементи кластерного аналізу, органели поділяють на окремі групи (кластери) згідно з їх спеціалізацією в клітині. Застосовуючи принцип методу фазового інтервалу, будову і стан складових елементів кожного кластеру порівнюють з такими в аналогічних ультраструктурах у нормі і у разі досліджуваних відхилень від неї. Використовуючи метод напівкількісного аналізу електронограм, за шкалою градацій здійснюють цифрове оцінювання ступеня вираженості ознак у кожного елемента кластеру. Усереднені результати оцінювання складових елементів кластеру є підставою для встановлення певних взаємозалежностей між ними, які об'єктивізують шляхом кореляційного аналізу з побудовою внутрішньокластерних (внутрішньосистемних) кореляційних портретів. Як приклад наведено порівняльне дослідження синтетичної спроможності фолікулярних тироцитів щитоподібної залози щурів, здійснене засобами загальновживаного лінгвістичного опису й аналізу побудованого кореляційного портрета. Запропонований підхід до вивчення гормонопоетічної клітини надає змогу встановлювати взаємозв'язки між органелами не тільки в межах певного кластеру і констатувати особливості реалізації певного напряму діяльності, а й проводити пошук потенційних і резервних можливостей клітини, суттєво розширює уявлення про її функціональні можливості як базову основу життєдіяльності будь-якого біологічного об'єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*550

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського