РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Voskoglou M. Gr. 
Application of fuzzy relation equations to assessment of analogical problem solving skills = Застосування рівнянь нечітких відношень до оцінки умінь розв'язувати аналогічні задачі / M. Gr. Voskoglou // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 1. - С. 122-127. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Аналогічні міркування є важливими взагалі для творчості та наукового відкриття, і, зокрема, це є дуже корисним способом розв'язування математичних задач шляхом знаходження у пам'яті аналогічних задач, що розв'язувалися в минулому, та адаптації їх розв'язань до даної задачі. З іншого боку, оцінювання студента є важливою задачею освіти, оскільки воно є не тільки соціальною вимогою та потребою, а й допомагає інструкторам у розробці майбутніх планів щодо більш ефективної методики навчання. Проте часто інструктор не впевнений у точному оцінюванні, яке відповідає кожному студенту. Тому оцінювання студента характеризується ступенем нечіткості та/або невизначеності. Отже, нечітка логіка, обумовлені її властивістю характеризувати неоднозначні реальні життєві ситуації з кількома значеннями, стає доступним ресурсом оцінки, який слід застосовувати в таких невизначених випадках. Використано рівняння нечітких відношень як інструмент оцінки умінь розв'язувати аналогічні задачі студентами. Рівняння нечіткої відношень отримуються як композиція бінарних нечітких відношень, які є нечіткими множинами, визначеними декартовим добутком двох чітких множин. Композиції бінарних нечітких відношень зручно представляти в термінах матриць їх членів. У цих композиціях використовуються ті самі елементи матриць членів, які будуть використовуватися за регулярного множення матриць, проте операції добутку та суми замінюються тут операціями знаходження мінімума та максимума відповідно. Поняття рівнянь нечітких відношень було вперше запропоновано Санчесом у 1976 р., а пізніше досліджувалося і іншими дослідниками. Застосування на уроках та інші відповідні приклади також представлені у статті, що ілюструє результати. Дана робота пов'язана з попередніми дослідженнями з використанням декількох інших методів нечіткої логіки як інструментів для оцінювання студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В128.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського