РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Близнюк М. М. 
Дослідно-експериментальна перевірка ефективності методичної системи навчання етнодизайну майбутніх художників декоративно-прикладного мистецтва на основі інформаційних технологій / М. М. Близнюк // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 1. - С. 146-152. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Характеристика дослідно-експериментальної перевірки ефективності методичної системи навчання етнодизайну майбутніх художників декоративно-прикладного мистецтва (ДПМ) на базі інформаційних технологій присвячена розробленим критеріям і визначенню показників і рівнів сформованості у студентів художньо-проектних знань та умінь, опису методики проведення науково-педагогічного експерименту, аналізу результатів і статистичній перевірці гіпотези дослідження. Комплeксний аналiз численних науково-педагогічних джерел надав можливість стверджувати, що фах майбутнього художника ДПМ є складною багатофункціональною структурою, головними складовими якої є його особистість, здатність і готовність здійснювати творчу продуктивну творчу та пошукову діяльність. Зазначається, що одним із видів творчої продуктивної діяльності є художньо-проектна, яка синтезує технічну і художню творчість, спрямована на естетичне перетворення предметного світу, створення функціонально-комфортного та гармонійного навколишнього середовища. Розкрито роль творчої художньо-проектної діяльності у системі професійного навчання і професійно-мистецької підготовки майбутніх художників ДПМ. На підставі аналізу численних поглядів учених фахова компетентність майбутніх художників ДПМ з основ етнодизайну розглядається як здатність і готовність до творчої професійної діяльності, що базується на відповідних знаннях, уміннях і навичках, особистісних здібностях, цінностях і досвіді, які надають можливість, з урахуванням етностильових особливостей ДПМ і засобів сучасного дизайну. Обгрунтовано, що сучасний художник ДПМ повинен демонструвати естетичне ставлення до навколишнього світу, постійно демонструвати роль, місце та значення творчої художньо-проектної діяльності у житті людини, навчати розуміти та використовувати закономірності, принципи і засоби формотворення та декорування, знайомити з основами художнього проектування, етапами виготовлення корисних речей "за законами краси".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ12 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського