РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ситніков О. В. 
Засоби створення та використання віртуальної фізичної лабораторії / О. В. Ситніков // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 1. - С. 298-301. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - створення комп'ютерної лабораторії для використання складних (наприклад, до так приладів можна віднести осцилограф) або небезпечних приладів (як варіант ядерний реактор), що необхідні під час вивченя курсу фізики. Надає можливість використовувати обладнання, яке не в повному доступі для проведення занять і за наявності в лабораторіях. Також не всі прилади можна розмістити в лабораторії, внаслідок їх розмірів ("бочка Паскаля"). Запропоновано поєднати курси фізики та інформатики, надаючи можливість учням дороблювати власноруч програмні блоки. Для вирішення поставленої задачі можна скористатись стандартними шаблоном для розробки веб додатків, а можна розроблювати власноруч. Другий варіант, зрозуміло, значно краще використовувати, як спосіб поглибити знання в програмуванні. Рекомендовано надавати учням можливість програмування самостійно, т.я. перед початком програмування необхідно досконало вивчити сам процес, що у свою чергу значно підвищить знання з курсу фізики. Розглянуто варіанти двох мов програмування та відповідно двох засобів реалізації. Варіант із використанням веб програмування практично надає можливість дистанційного навчання. Наведено приклад вигляду робочої сторінки вчителя без керувальних дій, тільки спостерігати перебіг роботи в різних підгрупах. Можна розширити запитом на вивід результатів в окремим вікном, засобом відповіді навчальній групі. Інша мова програмування представляє створення локального, встановлена для кожного кожного комп'ютера окремо, програмного продукту. Всі дані про перебіг виконання лабораторної роботи можна виводити текстові поля та будувати графічно. Як мову програмування запропоновано використовувати Object Pascal, що відповідає двом основним критеріям: легке сприйняття програмного коду (рекомендовано, як навчальний програмний продукт) і немає необхідності в ліцензій - мова програмування в загальному доступі. Наведена, як приклад, лабораторна робота показує можливості підходів до побудови комп'ютерної моделі лабораторної установки. Отримані моделі проходять перевірку на адекватність - порівняння результатів роботи програми з експериментальними даними. В подальшому є можливість значно вдосконалити зображення, зробити його анімованим (наведено статичні малюнки), наприклад, рух стрілки, пересування повзунка реостата.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського