РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000683905<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ніщеменко М. П. 
Гематологічні та репродуктивні показники перепілок за умов впливу комплексу амінокислот і вітаміну Е / М. П. Ніщеменко, В. О. Трокоз, О. А. Порошинська, Л. С. Стовбецька, А. А. Ємельяненко // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 5. - С. 34-40. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив додавання до основного раціону комплексу незамінних амінокислот L-лізину, DL-метіоніну, L-треоніну та вітаміну Е на гематологічні (кількість еритроцитів, лейкоцитів та тромбоцитів) та репродуктивні (яєчна продуктивність, вміст каротиноїдів, вітамінів А, Е та В2 у яйцях) показники перепілок японської породи. Сформовано 4 групи птахів, по 25 голів у кожній. Перша група - контрольна (птахи отримували основний раціон), а II, III та IV - дослідні (до раціону додавали L-лізин, DL-метіонін, L-треонін і вітамін Е в різних дозах упродовж 45 діб). Встановлено позитивний вплив вказаного комплексу на гематологічні показники та репродуктивну функцію перепілок, що проявляється підвищенням яєчної продуктивності та поліпшенням вітамінного складу яйця. Збагачення основного раціону дослідженим біологічно активним комплексом збільшує кількість еритроцитів у крові перепілок на 9,87 - 11,3 %. При його згодовуванні вірогідно збільшується інтенсивність несучості на 13,8 %. Це свідчить про стимуляцію репродуктивної функції птахів. Одночасно підвищується вміст каротиноїдів (на 30,5 - 42,3 %); вітамінів А (13,2 - 27,4 %), Е (10,5 - 15,7 %) та В2 (17,3 - 18,5 %) у яйцях, що збільшує їх біологічну цінність. Можна припустити, що поліпшенню кількісних показників та біологічної цінності яєць сприяє більша ферментативна активність органів травлення птиці, в результаті чого поживні речовини кормів засвоюються повніше. Перспективою подальших досліджень є вивчення впливу комплексу амінокислот і вітаміну Е на процеси обміну речовин у перепелів під час їх вирощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського