РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000684394<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Koshla O. 
A genetic assay system to study mistranslation of leucyl codon UUA in Streptomyces = Генетична тестерна система для вивчення містрансляції лейцинового кодону UUA в Streptomyces / O. Koshla, B. Ostash // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 77. - С. 70-75. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Серед усіх кодонів TTA є найрідкіснішим для ГЦ-багатих геномів стрептоміцетів. Цей кодон характерний для генів, що не є важливими для виживання, зокрема, задіяних у морфологічній диференціації чи вторинному метаболізмі. Затримана в часі (з досі не з'ясованих причин) - порівняно з іншими кодонами - трансляція ТТА кодону обмежує антибіотичну продукцію та формування спор до певного періоду життєвого циклу стрептоміцетів, найчастіше до стаціонарної фази розвитку культури. Під час синтезу білка кодон ТТА декодується лише однією тРНКLeuUАА, також відомою як продукт гена bldA. Разом кодон ТТА і тРНК, що його декодує, формують специфічний регуляторний "перемикач", скоординоване функціонування якого є необхідним для нормального перебігу життєвого циклу та біосинтезу низки антибіотиків. Цікаво, що деякі ТТА-вмісні гени експресуються (фенотипово) у делеційних bldA-мутантів. Зазвичай у таких випадках припускають містрансляцію UUА кодонів, хоча доказів цього не вистачає. Використано нещодавно сконструйованого bldA-мутанта Streptomyces albus J1074 та репортерний ген бета-галактозидази для створення генетичної системи вивчення містрансляції. Описано перші експерименти, що демонструють функціонування розробленої аналітичної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського