РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000684396<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пука Є. 
Хімічні елементи у грунтах і лізиметричних водах екосистем Чорногори (Українські Карпати) / Є. Пука, В. Козловський // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 77. - С. 83-92. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На основі даних про гранулометричний склад, кислотність (актуальну, обмінну, гідролітичну), Сорг.., суму обмінних основ, вміст мікро- та макроелементів (Zn, Ni, Cd, Fe, Mn, Cu, Sr, K, Na, Pb, Al, Ca, Mg, Si, SO4) у твердій фазі грунту і відповідних показників у природних водах проаналізовано процеси, які відбуваються у грунтах лучного та смерекового угруповання з точки зору буроземотворення. Кислотність лізиметричних вод, як і кислотність твердої фази грунту значно вищі у лісовому угрупованні, порівняно з лучним. Вимивання глинистих частинок із верхніх горизонтів грунту лісової екосистеми відбувається у 2 - 3 рази інтенсивніше, ніж у лучній. Вміст органічної речовини й обмінних основ однаковий для гумусового горизонту обох типів екосистем, але нижня частина урунтового профілю смеречини збагачена цими складовими. Виявлено інтенсивне вимивання хімічних елементів і слабку їх диференціацію в грунтовій товщі обох типів екосистем. Хімічний склад лізиметричних вод, коефіцієнт розподілу елементів у системі грунт-лізиметричні води (Kd), співвідношення SiO2:Al2O3 свідчать про інтенсивніші процеси вивітрювання у лісовій екосистемі. Показано, що процеси, які відбуваються в грунтах досліджених рослинних угруповань є однонапрямленими і характерними для процесу буроземоутворення території дослідження. Однак, незважаючи на однонапрямленість, перетворення гірських порід відбувається значно інтенсивніше у грунті лісової екосистеми, порівняно з лучною.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.34 + Е0*806

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського