РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000684621<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Козаченко О. В. 
Вплив властивостей грунтового середовища та режимів руху на формоутворення леза робочого органу / О. В. Козаченко, О. М. Шкрегаль, В. С. Каденко, О. В. Блезнюк // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2018. - № 11. - С. 193-198. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто вплив фізико-механічних і реологічних властивостей грунту та режимів руху на формоутворення поверхні леза грунтообробного робочого органу, на прикладі лапи культиватора, при переміщенні в абразивному середовищі. Варіюючи вологістю грунту, його щільністю, коефіцієнтом бокового тиску і швидкістю переміщення лапи культиватора отримані геометричні форми поверхні леза культиваторних лап. Встановлено, що при зміні робочої швидкості культиватора у бік зростання спостерігається збільшення як початкового значення кута розхилу лапи так і його поточного значення. Найбільш інтенсивне збільшення значення поточного кута спостерігається по ширині крила в межах від 0,04 м до 0,12 м. Окрім кута розхилу змінюється і форма леза лапи культиватора. Найбільш суттєвий вплив на формоутворення поверхні робочого органу культиватора має вологість грунтового середовища. При зміні вологості найбільше зростання величини поточного кута розхилу спостерігається в межах від 18 до 22 градусів по усій ширині захвату. При вологості грунту 24 % спостерігається найбільший кут розхилу, пов'язане з тим що вологість пароболічно вливає на коефіцієнт зчеплення, кут внутрішнього тертя і щільність грунту. Отримані результати вказують, що збільшення значення коефіцієнта бокового тиску зумовлює збільшення поточного значення кута розхилу лапи по ширині захвату. Найбільш вагомий вплив цього показника спостерігається для інтервалу по ширині захвату крила лапи в межах від 0,04 м до 0,10 м. Встановлено, що із збільшенням щільності грунту кут розхилу лапи культиватора у його вершини зменшується. Найбільший вплив щільності грунту на зміну значення поточного кута розхилу спостерігається для середньої частини в межах від 0,04 м до 0,1 м ширини захвату крила культиваторної лапи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.24 + П032.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського