РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000684880<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лазарев І. А. 
Порівняльний аналіз змін напружено-деформованого стану на хрящі головки плечової кістки в умовах різних типів пошкодження суглобової губи лопатки / І. А. Лазарев, В. М. Ломко, С. С. Страфун, М. В. Скибан // Травма. - 2018. - 19, № 2. - С. 51-59. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Пошкодження суглобової губи лопатки є досить поширеною проблемою плечового суглоба (ПС). Локалізація в ділянці задньої порції суглобової губи залежно від типу її пошкодження значно збільшує навантаження на суглобовий хрящ, що призводить до розвитку та прогресування дегенеративних змін у ПС, прискорення артрозу та реалізації задньої нестабільності плеча. Така ситуація націлює хірурга на визначення тактики оперативного втручання, спрямованої на розвантаження пошкодженої ділянки та усунення біомеханічного дисбалансу. Мета роботи - вивчення клінічно значущих пошкоджень суглобової губи лопатки залежно від типу її пошкодження на основі біомеханічного аналізу змін напружено-деформованого стану (НДС) хряща головки плечової кістки та обгрунтування тактики лікування цих пошкоджень. Розрахунки НДС елементів ПС проведені методом скінченних елементів. На основі СКТ-сканів інтактного ПС за допомогою програмного пакета Mimics відтворена просторова геометрія ПС. Засобами Solid Works створені імітаційні комп'ютерні 3D-моделі інтактного ПС та суглоба з трьома типами пошкоджень суглобової губи. Показники НДС реєстрували на структурах ПС при різних значеннях кута відведення та ротації плечової кістки (нейтральне, відведення верхньої кінцівки на 0-20-40-60<$E symbol Р>, внутрішня ротація 0-20-40<$E symbol Р> та комбінація цих рухів). Критеріями оцінки НДС були контактні напруження за Мізисом і максимальні деформації. Висновки: виявлено, що найбільший дисбаланс стабілізуючих структур ПС виникає при відшаруванні суглобової губи та стає критичним при його комбінації з розривом, тоді як сам по собі ізольований розрив не призводить до критичних змін показників напружень і деформацій на структурах ПС. Доцільно проводити фіксацію відшарованої ділянки суглобової губи при виявленні цієї патології під час артроскопічного втручання, що дасть можливість збалансувати навантаження на структури плечового суглоба при здійсненні найбільш типових рухів. Ця процедура допоможе уникнути раннього розвитку артрозу та задньої нестабільності ПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.41

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського