РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000685078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костик Є. П. 
Сучасні тенденції соціально-економічного розвитку регіону (на прикладі Київської області) / Є. П. Костик // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2018. - Вип. 37/1. - С. 96-108. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Предмет дослідження - соціальний сектор економіки; підприємництво й інвестиційна діяльність; реальний сектор економіки; зовнішньоекономічна діяльність та фінансові ресурси Київської області. Мета дослідження - вивчення теоретичних засад і проведення аналізу соціально-економічного розвитку регіону (на прикладі Київської області). Для уточнення понятійного апарату, визначення змісту процесу оцінки, обгрунтування критеріїв і системи показників, класифікації напрямків і методів оцінки застосовано методи абстракції, аналізу та синтезу, систематизації та узагальнення. У процесі дослідження означеної проблематики було взято за основу основні положення економічної теорії в галузі регіональної економіки, статистичні дані офіційних органів влади, Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва Київської області до 2020 р., Програму соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2018 р., праці вітчизняних та зарубіжних учених і практиків в означеній сфері. Основний результат дослідження полягає в теоретичному обгрунтуванні й аналізі соціально-економічного розвитку регіону (на прикладі Київської області). Результати даного дослідження можуть бути застосовані у сфері вивчення проблем розміщення продуктивних сил та регіональної економіки. Висновки: слід зазначити, що головними напрямами розвитку Київської області, на подальшу перспективу має стати формування соціально орієнтованої ринкової економіки, перехід на інноваційний шлях розвитку на основі раціонального використання інтелектуального потенціалу та залучення інвестиційних ресурсів, збільшення ефективності традиційних галузей господарства, розвиток енергетичної, транспортної, телекомунікаційної, соціальної інфраструктурних мереж, посилення інтегрованості внутрішнього ринку. Відчутно простежується прагнення області до "самодостатності", проте ця мета досягається за рахунок посилення конкуренції між регіонами, а відтак є потреба у виробленні інструментарію для відновлення мультиплікативного ефекту від співпраці і кооперації всередині країни. Реалізація цих напрямів сприятиме суспільному піднесенню Київської області, підвищенню її конкурентоспроможності як особливого суб'єкта господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4КИЇ)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського