РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000685112<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vakalyuk I. I. 
Differentiated antiplatelet and hepatoprotective therapy in patients with stable coronary heart disease on the background of nonalcoholic fatty liver disease in stage of steatosis = Диференційована антитромбоцитарна та гепатопротекторна терапія у хворих на стабільну ішемічну хворобу серця на тлі неалкогольної жирової хвороби печінки в стадії стеатозу / I. I. Vakalyuk, N. G. Virstyuk // Архів клініч. медицини. - 2018. - № 1. - С. 4-9. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Мета дослідження - оцінити ефективність тривалої диференційованої антитромбоцитарної та гепатопротекторної терапії у хворих із постінфарктним кардіосклерозом на тлі неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП) у стадії стеатозу. Об'єкт дослідження - 72 хворих на стабільну ішемічну хворобу серця (ІХС) ФК II - III, поєднану з НАЖХП у стадії стеатозу. Проведено загальноклінічне обстеження, оцінку функціонального стану печінки та тромбоцитарної ланки гемостазу. Хворі одержували стандартну терапію, оцінку ефективності якої проводили через 3 та 6 міс лікування. Встановлено, що ефективність антитромбоцитарної терапії (АТТ) залежить від тривалості лікування, функціонального стану печінки, обраної схеми диференційованої ATT та гепатопротекторної терапії. Зокрема, у всіх хворих 1 групи через 6 міс лікування спостерігали позитивну динаміку змін тромбоцитарної ланки гемостазу. Однак цільового значення її показників вдалось досягнути в 60,5 % хворих. У II групі через 6 міс терапії цільовий рівень показників агрегаційної активності тромбоцитів було досягнуто у 38,3 % хворих. У 52,8 % хворих рівень печінкових ферментів знаходився в межах контролю. Натомість, у 47,2 % хворих спостерігали наростання їх рівня, що зумовило необхідність призначення відповідної гепатопротекторної терапії. Висновки: розроблена концепція диференційованого лікування хворих на стабільну ІХС, поєднану з НАЖХП у стадії стеатозу, передбачає необхідність контролю показників тромбоцитарного гемостазу та стану печінки кожні 3 міс, призначення відповідної ATT із можливістю її посилення та включення до лікування гепатопротекторних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського