РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000685209<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Риков С. О. 
Асоціативний зв'язок поліморфізму IIe105Val гена GSTP1 з первинною відкритокутовою глаукомою / С. О. Риков, Л. В. Натрус, А. В. Бурдей // Архів офтальмології України. - 2018. - 6, № 1. - С. 40-45. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити роль поліморфізму IIe105Val гена GSTP1 у розвитку первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ). Генотипування проведено на 172 хворих з ПВКГ I - IV стадій, усіх пацієнтів було розподілено на 4 групи: до 1-ї групи увійшли пацієнти з початковою стадією ПВКГ, до 2-ї групи - з розвинутою ПВКГ, до 3-ї групи - з подальшим прогресуванням та звуженням полів зору, відповідно, до 4-ї групи - з термінальною стадією ПВКГ. До контрольної групи було відібрано 98 пацієнтів, у жодного з яких не було діагнозу глаукома. У результаті проведеного дослідження виявлено варіабельність частоти поліморфізму IIe105Val гена GSTP1 у пацієнтів з ПВКГ. Виявлено асоціацію мутантного гомозиготного генотипу Val/Val з розвитком ПВКГ (<$Echi sup 2 ~=~7,16>, p = 0,03; ВШ = 2,71, BI = 117 - 2,54), що за стратифікації за стадією глаукоми зберігалося для III-ї та IV-ї стадій. Встановлено асоціацію алелі Val гена GSTP1 з розвитком ПВКГ під час аналізу між групами "випадок-контроль" (p = 0,01). Наявність алелі Val вірогідно збільшувала імовірність розвитку глаукоми (<$Echi sup 2 ~=~7,6>, p = 0,01; ВШ = 1,73, BI = 1,17 - 2,54), що за стратифікації за стадією глаукоми зберігалося для II-ї та III-ї стадій. Одержані дані свідчили, що роль генетичних чинників мала суттєве значення для розвитку ПВКГ, оскільки було визначено зв'язок як гомозиготного генотипу Val/Val, так і мутантної алелі Val з глаукоматозним процесом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського